Zdravi a sport

2+1 tip jak se zbavit závislosti na kouření

zdroj: pixabay.com

Kouření je hojně rozšířený zlozvyk, který spojuje miliony lidí po celém světě. Každoročně se k řadám kuřáků přidávají další a další, často začínají již ve velmi mladém věku a závislost je pak doprovází po zbytek života. Jak je ale známo, kouření nepředstavuje nic zdravého a naše tělo díky tomuto nešvaru hodně trpí. Možná i vy patříte mezi kuřáky a víte, že vám kouření škodí. Chcete s tímto zlozvykem skoncovat, ale nemůžete se k tomu odhodlat. Chcete poradit, jak se zbavit závislosti na kouření? V tom případě čtěte dál!

Tip číslo jedna: pomoc z lékárny

To nejjednodušší, co můžete ve své snaze přestat s kouřením udělat, je zaběhnout do lékárny a nechat si poradit. V dnešní době je na trhu dostupná celá řada podporujících přípravků, které vám pomohou zbavit se závislosti na nezdravém kouření. Může se jednat například o nějaké náplasti, žvýkačky nebo tabletky, záleží tedy jen na vás, pro co se rozhodnete, v lékárně vám určitě ochotně poradí a pomohou se správným výběrem.

Tip číslo dva: nebuďte na to sami

Pokud chcete přestat s kouřením a cigareta je nedílnou součástí vašeho života již několik let, pak počítejte s tím, že to nebude jednoduché. Proto vám můžeme doporučit, abyste na tuto snahu nebyli sami, protože ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Možná máte ve své blízkosti někoho, kdo chce rovněž s kouřením skoncovat, takže se můžete vzájemně podporovat, pomáhat si a dodávat si sílu nepodlehnout pokušení.

Tip číslo tři: jděte na to pomalu

Nedaří se vám přestat s kouřením ze dne na den? Je vaše závislost silnější, nežli vaše odhodlání s ním přestat? V tom případě na to jděte pomalu. Mnoha lidem pomohla elektronická cigareta, která představuje zdravou formu kouření. Tělu díky ní dodáte potřebný nikotin, ale již do sebe nevpravujete žádné další škodlivé látky, jako je tomu v případě klasické cigarety.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top