Domov

Zájem o nákup nemovitostí se stále zvedá. Stejně tak jako klesají hypoteční sazby. Jak se změnily během uplynulého roku?

pixabay.com

Soupis novinek během roku by mohl být opravdu zajímavý. Koronavirus a s ním spojená pandemie na krátkou dobu hrozil prudkým ovlivněním realitního trhu, ale to se nakonec k překvapení mnoha investorů a bookmakerů nestalo. Zájem o nemovitosti v České republice naopak pořád stoupá vzhůru.

Hypotéky jsou stále dostupné a hypoteční sazby klesají

Jedním z důvodů, které mohou stát za stále se zvyšující poptávkou po nemovitostech je zároveň i dostupnost hypoték. Stále platí, že na ně nedosáhne zdaleka každý a opravdu se důraz na bonitu a schopnost splácet projevil oproti předchozím obdobím, ze kterých se snad banky i hypoteční společnosti dokázali poučit. Nároky jsou však takové, že průměrná finančně zdravá rodina s kvalitním příjmem tyto podmínky splní. Konkurenční boj tak neprobíhá na základě podmínek pro poskytnutí hypotéky, ale na poli výhodných podmínek jejího plnění. I to je důvodem, proč sazby opět meziročně klesly v některých případech o téměř půl procenta.

Prodeje, nákupy i správa nemovitostí jsou stále žhavým tématem

V některých ohledech se dá naopak říci, že koronavirus dokázal realitnímu trhu pomoci. Část lidí, kteří patří mezi skromnější část obyvatelstva raději svoje finance schraňuje na horší časy. Investoři s možnostmi ale naopak vědí, že peníze ležící stranou nejsou tak vhodnou zálohou, jako chytrá investice. Proto se i nadále kupují nemovitosti, protože jejich neustále vzrůstající cena je jistotou kvalitní investice. Koupě a prodej, nebo i doplňkové služby pro podnikatele jako správa činžovních domů je tak neustále živou oblastí trhu. U některých druhů nemovitostí navíc k překvapení mnoha investorů dochází k postupnému zlevňování a díky tomu se stávají ještě zajímavější investicí do budoucna.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top