Zdravi a sport

3+1 tip jak snížit vysokou hladinu cholesterolu!

www.pixabay.com

V rámci preventivních prohlídek si stále více lidí nechává změřit hladinu cholesterolu v krvi. Toto rozhodnutí určitě není od věci – máte tak příležitost zjistit, zda je s vaším tělem všechno v pořádku. Pokud jste podstoupili měření hladiny cholesterolu a byly vám naměřeny vysoké hodnoty, pak určitě není na místě tuto skutečnost podceňovat nebo ji brát na lehkou váhu. Snížit cholesterol lze poměrně jednoduše, byť se to na první pohled jeví jako nadlidský úkol. My jsme pro vás našli hned 4 tipy, díky kterým to zvládnete i vy!

Úprava stravy a jídelníčku

Pokud vám lékaři naměřili vysokou hladinu cholesterolu, měli byste se zamyslet nad svou stravou a dát si čas a s úpravou vašeho jídelníčku. Ten by neměl obsahovat tučná jídla, která na vás organismus nemají dobrý vliv. Zapomeňte tedy na vepřové maso, sádlo, tučné párky, šlehačku, smetanu, koláče a sladkosti. Do jídelníčku si naopak zařaďte ovoce, zeleninu, sóju, ryby a olivy.

Sklenička vína

Na vysokou hladinu cholesterolu hodně pomáhá sklenička vína, kterou si můžete s klidným srdcem naordinovat denně. Dáte-li si jednu skleničku vína večer, nestanete se okamžitě alkoholikem, ba naopak je dokázáno, že právě víno konzumované v rozumné míře zvyšuje hladiny tzv. hodného cholesterolu a to až o 10%!

Léky na cholesterol

Další možností, díky které lze bojovat s vysokou hladinou cholesterolu, jsou léky na cholesterol. Vybírat dnes můžete z pestré palety výrobků, mezi nimiž určitě najdete takový, který bude maximálně vyhovovat právě vám a vašim potřebám. S léky ale opatrně, nechte si vždy doporučit a poradit, nevybírejte si produkty na vlastní pěst.

Zdravý pohyb

Poslední možností, kterou vám poradíme, je pohybová aktivita, které byste se měli pravidelně věnovat. Nechceme, abyste běhali maratony nebo plavali desítky bazénů jako o život. I procházka podvečerní přírodou může napomoci k tomu, abyste se cítili lépe.

 

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top