Volný čas

Chcete si odvyknout, či kouřit zdravěji? Zde jsou způsoby, jak to můžete zvládnout!

pixabay.com

Kouření tabákových výrobků se dneska už nedá označit ani jako zlozvyk, jako spíš už zvyklost a módní trend. Lidé začínají kouřit v poměrně útlém věku a závislosti na látce nikotin se pak zbavují jen obtížně a dlouhodobě. Moderní svět ale nabízí i možnost, jak to zvládat bez útrap a abstinenčních příznaků.

Nikotinové nálepky a žvýkačky napomohou vydržet

Na trhu jsou k dostání různé nikotinové výrobky, které by měly být schopny limitovat a omezit naši chuť na cigaretu. Problém ale je, že i když je závislost tvořena na chemickou látku nikotin, tak na ní není zcela omezená. Ze svého okolí, nebo sami od sebe, možná dokážete poznat momenty, kdy zkrátka kuřák nedokáže vydržet ani den bez svojí cigarety jen kvůli tomu relaxačnímu pocitu. Zkrátka jsme si z kouření udělali nejen závislost, ale také svůj životní rituál.

Nikotinové doplňky tak mohou mít opravdu jen částečný účinek a namísto psychické frustrace dokáží omezit například tloustnutí či hubnutí, které se zcela běžně při odvykání od kouření vyskytuje. Navíc je lze používat jako klasické žvýkačky či schovat do běžně zakrytých partií tak, aby nemuselo okolí vědět o vašem záměru.

Elektronická cigareta je skvělým východiskem

Druhou možností, jak si vylepšit život je zvážení, zdali nedokáže elektronická cigareta oslovit například i vás. V jejím nitru totiž nedochází k odpalování tabáku, ale naopak vodní báze. To znamená, že při kouření zcela chybí dotěrný smrad a vy tak nejen, že šetříte své okolí a zdraví, ale máte také možnost užívat si nikotinovou dávku a pocit kouření, aniž byste padali hlouběji do propasti.

Navíc do elektronických cigaret lze zakoupit směsi s různým obsahem nikotinu. Tím můžete postupně redukovat dávku nenásilnými změnami a vyhnout se tak tomu typickému šoku, který přichází u těžkých kuřáků v moment, kdy kouření doslova utnou ze dne na den.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top