Domov

Cítíte se unaveně a bez energie? Máme pár tipů pro vaší lepší životosprávu!

pixabay.com

Pocity únavy, často až rozklepané ruce a unavené tělo může být jak signálem chvilkové slabosti, tak také spoustou dlouhodobých problémů se životosprávou. Z únavy ale tyto problémy mohou přejít až k chronickým problémům. Máme pár rad, jak zlepšit kvalitu vašeho denního života.

I levné matrace kupujte s rozmyslem, spánek je důležitý

Nejčastějším důvodem vedoucím k neustálým pocitům narůstající únavy v průběhu dne může být jen nedostatek spánku nebo jeho špatná kvalita. Adolescenti by měli spát přibližně kolem osmi až devíti hodin denně, dospělí pak většinou sedm až osm hodin a čím starší je organismus, tím je ironicky menší potřeba jeho spánku. Druhým důvodem pak může být špatný spánek, ten může zapříčinit jak nesprávné prostředí, tak i například špatná matrace. České matrace vyráběné u nás jsou přitom za výhodné ceny a zároveň velice kvalitní. Investice do dobrého spánku se vám zajisté vrátí.

Pravidelně jezte a dodržujte pitný režim

Únavám během dne může například napomáhat i takzvaný glykemický šok, kdy v organismu nekoluje dostatek energie pro běžné denní úkoly. Cítíte se pak malátní a pozorujete například drobný třas prstů. Nejlépe se mu dá bránit tím, že se naučíte jíst pravidelně v průběhu celého dne. Vynechaná snídaně a první jídlo v jednu při obědě je například to nejhorší co organismu můžete udělat. Naučte se tak jíst pětkrát až šestkrát denně tak, aby vaše tělo mělo po celé dny dostatek rozdělené energie.

Pitný režim je pak další součástí životosprávy, na kterou se mnohdy zapomíná. Dospělý člověk by měl vypít minimálně litr a půl vody. Větší množství vody se pak odvíjí především podle tělesné váhy. Čím větší váha, tím větší vláha je pochopitelně potřeba. Pozor ale na převodnění organismu a přetěžování ledvin. I příliš mnoho vody dokáže působit problémy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top