Domov

Dotace, které pomáhají se zařízením soběstačného bydlení

unsplash.com

Pokud se posouvá budoucnost ve stavebnictví a životě nějakým konkrétním směrem, tak věřte že jedním z nich je právě zaměření na soběstačné bydlení. Soběstačný domov neznamená ve finále vůbec nic jiného než nemovitost, která dokáže do velké míry používat přírodní energetické a věcné zdroje.

Taková domácnost je ale i při množení nových technologií a zjednodušování výrobních procesů především velice nákladnou záležitostí. A přesně proto mohou lidé i společnosti využívat speciálních dotací, které jsou přesně pro tento účel připraveny.

Řešení problémů s užitkovou vodou

Užitková voda na pozemcích je velice důležitá. Umožňuje nám nejen péči o naše květiny, záhony a podobně, ale zavlažování je také základní potřebou pro udržování zelených ploch. Ty sice mohou být víceméně ozdobou, ale zelené plochy jsou také základem zdravé půdy. Nedá se tak divit tomu, že i v tomto případě vznikají granty a dotace.

Nejúčinnější metodou, jak uchovávat vodu pro pozdější užití, jsou takzvané nádrže na dešťovou vodu. Jedná se o velice účinný způsob, jak vodu zachytávat a schraňovat. Jenže zároveň i velice nákladný. Naštěstí s ním pomáhá dotace dešťovka, která dokáže pokrýt opravdu velké procentu vstupních nákladů.

Energeticky soběstačná domácnost

Do značné míry je opravdu možné zařídit také to, abychom měli energeticky soběstačnou domácnost se vším všudy. Způsob, jak se nám to může povést, je zřízení solárních panelů a takzvaný tepelných čerpadel, která dokáží víceméně recyklovat unikající a zbytkové teplo. Pochopitelně i zde se ale bavíme o statisícových investicích, které do takové modernizace padnou. Dotační plány nám ale nabízí možnost čerpat opravdu vysoké dotace, které nám pomohou nezanedbatelně velká procenta takové investice pokrýt z veřejných financí. A to bez nutnosti odvodu energie do společné sítě.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top