Volný čas

Elektronická cigareta může být lék i stylový doplněk

zdroj: pixabay.com

Elektronická cigareta patří mezi modernější a populárnější společenské doplňky. Má spoustu výhod pro své uživatele po stránce praktické i zdravotní. Pojďme se v krátkém článku podívat na veškeré zásadní výhody, které určují velký úspěch elektronických cigaret.

Bez jakéhokoliv zápachu, a dokonce s vůní

V čem, že tkví ten zásadní rozdíl oproti běžnému kouření tabákových výrobků? Právě ten fakt, že elektronická cigareta tabák vůbec nepotřebuje a v jejím nitru dochází ke spalování mnohem jednodušších a zdravějších látek. V zásadě je uvnitř cigarety topné tělísko, o jehož funkci se stará dobíjitelná baterie s dlouhou životností. Tělísko ohřívá tekutou směs uvnitř cigarety a odpařováním vzniklý aerosol nakonec inhaluje uživatel cigarety. Tekutá směs má spoustu unikátních vlastností od příchuti, přes vůni po specifické složení látek. Na internetových obchodech i v kamenných prodejnách takzvaných liquidů, neboli tekutin najdete opravdu nepřeberné množství.

Elektronická cigareta jako boj proti rakovině

Že je kouření jako kouření? Ale kde že… jak jsme už zmínili o pár řádků výše, tak elektronická cigareta nepálí tabákovou směs, ale naopak tekutou emulzi na bázi vody. V čem je pak zásadní rozdíl? Při odpařování vody nedochází ke vzniku sekundárních látek jako například obávaného dehtu. Ten má nepříjemnou vlastnost téměř neodpustitelně přilnout na různé savé a řídké povrchy ve svém okolí, a především zanášet plíce kouřící osoby i jejího blízkého okolí. Znečištění plic dehtem je pro tělo zásadní problém, protože jej neumíme samostatně odbourávat a vzrůstající znečištění napomáhá riziku vzniku rakovinných nádorů. Nejde tak jen o pouhý estetický vzhled a zásadní rozdíl mezi vůní a nepříjemným pachem. Jde především o opravdu rozsáhlý zdravotní dopad, který nemusíte řešit a nemusíte se jej bát. Při tom všem se dokonce ani nebudete muset zbavit své oblíbené kratochvíle.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top