Domov

Investiční byty: Vyplatí se tato investice?

koupě nemovitosti

Investování do nemovitostí je obecně známou a velmi oblíbenou formou využívání volných finančních prostředků. Často si lidé sjednávají i hypotéky, protože nemají na celou cenu nemovitosti, nicméně pak počítají s pokrytím hypotéky z nájemného. Když se mají lidé rozhodnout mezi založením spořicího účtu nebo pořízením nemovitosti, často se přiklánějí právě k druhé variantě.

Situace na trhu s nemovitostmi

Trh s nemovitostmi a samotné ceny nemovitosti jsou velmi žhavým tématem řešeným několik posledních let. Když se ohlédneme na předešlé roky, můžeme zaznamenat velmi razantní růst cen jak bytů, tak i domů. Minulý rok si všichni dobře pamatují díky legislativním a hypotečním změnám, které možná i některé kupce odlákat. Pro tento rok i nadále zatím platili zvyšující se ceny nemovitostí, ale i taky velmi příznivé úrokové sazby, což jistě velké množství lidí ocenilo. Ti, co však pořizují nemovitost a hodlají ji financovat z hypotéky, budou nemile překvapeni, protože nejen že vám hypotéka nepokryje celou kupní cenu, nýbrž osmdesát až devadesát procent a zbytek musíte jednoduše zaplatit ze svých zdrojů, zároveň i přitvrdily faktory ovlivňující samotné přiklepnutí hypotéky.

Investice do nemovitostí

I přes tohle všechno bývá však investice do nemovitostí velmi zajímavou variantou. Není to ale jen tak. Správnou koupi ovlivňuje nejen pořizovací cena nemovitost, ale hlavně i její lokalita, která pak bývá klíčovou při pronajímání bytů. Velmi žádané jsou byty jak jinak než v našem hlavním městě. Nájmy se zde pohybují zcela v jiných částkách, než kupříkladu v malých městech v ostatních krajích. Počítat musíme však s mnohem vyšší pořizovací cenou. Těch kritérií, která je třeba pořádně zvážit a propočítat, je několik a nevyplácí se pouštět do takového kroku sám. Na trhu s realitami vám nejlépe pomohou solidní realitní kanceláře a makléři, kteří celkový vývoj dlouhodobě sledují a mají s tím jednoduše dlouhodobé zkušenosti.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top