Domov

Jak na rekonstrukci koupelny krok za krokem

zdroj: pixabay.com


Koupelna je místem, na které někdo hledí jako na ryze praktickou místnost a pro jiného je to naopak takový malý ráj na zemi. Pokud patříte k lidem, kteří se přiklání spíše k druhému názoru, pak určitě chcete, aby byla vaše koupena zařízena přesně podle vašich představ a především tak, aby vám vyhovovala doslova od A po Z. Pakliže nejste spokojeni se stávajícím stavem koupelny a uvažujete nad její rekonstrukcí, pak jste tady správně. Rádi vám poradíme, jak správně na to.

Krok číslo jedna: nejdříve plánujte, poté jednejte

Na samotném začátku je určitě potřeba mít plán. Možná si ve své koupelně představujete věci, které by vás sice přivedly na vrchol spokojenosti, ale například vzhledem k prostoru nebo rozvodům vody nebudou reálné. Proto nejdříve plánujte a s tužkou a papírem v ruce vymýšlejte a teprve poté realizujte.

Krok číslo dva: ujasněte si, kolik chcete investovat

Rekonstrukce koupelny může a samozřejmě nemusí být finančně nákladnou investicí. Hodně totiž záleží na tom, co od rekonstrukce očekáváte a jaké máte nároky. Proto si hned zkraje ujasněte, kolik chcete do předělání vaší stávající koupelny investovat a daného rozpočtu se poté držte jako klíště. Jedině tak se nestane, že v polovině rekonstrukce najednou zjistíte, že vám došly peníze a nic není pořádně hotovo.

Krok číslo tři: zvažte, na co stačíte sami

Na rekonstrukci se dá ušetřit mimo jiné i tím, že si většinu práce uděláte sami – samozřejmě pouze za předpokladu, že na to stačíte. Ne každý je natolik zručný kutil, aby si troufl na obložení vany, postavení sprchového koutu nebo zabudování závěsné toalety. Dobře si proto promyslete, co zvládnete sami svépomocí a na co si zavoláte odborníka.

Krok číslo čtyři: buďte připraveni

Jakmile budete mít jasno, co vaše rekonstrukce bude obnášet, kolik do ní investujete a do čeho se pustíte sami, stačí si připravit potřebné pomůcky a hurá do práce. Buďte připraveni a používejte pracovní oděvy, protože je velká pravděpodobnost, že se umažete. A nikdo si nechce zamazat drahé džíny od silikonu, že?

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top