Móda a trendy

Jak navrátit zašlým šperkům jejich původní lesk? My víme, jak na to!

šperk
pixabay.com

Šperky nás doprovází již slušnou řádku let. Díky nim jsou naše životy přeci jen o něco pestřejší a krásnější, především ženy nám jistě dají za pravdu. Šperky jsou třpytivé, blýskavé a zkrátka chceme, aby byly vidět – což tak úplně nejde, když jejich původní lesk zmizí v nedohlednu a místo krásných doplňků vás zdobí zašedlé a nevýrazné ozdoby. Jak takovým šperkům znovu navrátit jejich původní kouzlo? V dnešním článku vám poradíme!

Použijte speciální roztoky

Asi ten nejjednodušší způsob, jak šperků navrátit jejich třpyt a lesk, je použít speciální roztoky, které jsou k dostání v kterékoli drogerii. Stačí vybrat správný roztok podle toho, jestli se chystáte čistit šperky zlaté nebo stříbrné a podle návodu se řídit správným postupem.

Vsaďte na napuštěné hadříky

Podobný způsob čištění představují i speciální jemné hadříky, které jsou napuštěné látkou a s jejich pomocí šperky vyčistit. Hadříky se hodí pro leštění přívěsků, nikdo ale neříká, že s nimi nevyčistíte prakticky cokoli. Koupíte je v drogeriích za pár korun, určitě stojí za vyzkoušení.

Vyzkoušejte tip našich babiček

Dříve se k leštění zašlých šperků používal obyčejný popel a věřilo se, že to funguje. I naše babičky na tento postup sázely a moc dobře věděly, proč. Schválně to zkuste, třeba i tohle bude cesta, jak vašim šperkům dodat ztracený lesk.

Neváhejte nad moderní technikou

Moderním způsobem pro čištění šperků jsou ultrazvukové čističky. Díky těmto přístrojům poměrně snadno a především bez práce navrátíte kouzlo všelijakým doplňkům. Pořízení takového stroje není nejlevnější záležitostí, některá zlatnictví tuto možnost nabízí, zkuste se proto porozhlédnout, jestli i u vás není taková možnost.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top