Krása

Jak nepřibrat přes Vánoce – dodržujte těchto 5 tipů a vánoční kila letos shazovat nemusíte

pixabay.com

Vánoce jsou skoro za dveřmi a s nimi i hory jídla. Podle statistik přibere každý z nás během zimních měsíců přibližně 1 kilogram. Možná vám připadá, že to není moc, spočítejte si však, kolik to dělá například za 10 let. Přitom stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel a vánočním kilům můžete dát sbohem.

1.Cukroví – pozor na neustálé uzobávání.

V žádném případě vám nemáme v plánu zakazovat vánoční cukroví. To k Vánocům prostě patří. Dopřejte si klidně pár kousků k čaji například v době svačiny. Největší hrozbou pro naše tělo je to neustálé uzobávání. Vždy když jdete kolem stolu, tu si ukradnete rohlíček, tu uzobnete linecké. Ani si nepřejte vědět, kolik cukru a kalorií do sebe tímto způsobem za den dostanete.

2.Pozor na nápoje.

Kromě oblíbeného svařáku či grogu si v zimních měsících rádi dopřáváme vaječný likér či vánoční punč. Kromě vánočního či novoročního přípitku se snažte alkoholickým nápojům spíše vyhýbat. Každopádně volte raději kvalitní víno či sekt. Nezapomeňte mít neustále připravenou sklenici s obyčejnou vodou. Mnoho kalorií se skrývá i v nealkoholických nápojích jako je Coca Cola či jiné slazené limonády a džusy.

3.Vařte zdravě.

Receptů na dietní cukroví či lehký bramborový salát je plný internet. Zkuste se trochu inspirovat a majonézu nahradit například bílým jogurtem. Nikde také není řečeno, že kapr musí plavat na pánvičce v tuku a být obalen v klasickém trojobalu. Co kdybyste letos zkusili rybu na přírodní způsob na másle a bylinkách? Také oblíbené chlebíčky a jednohubky lze pojmout zdravou formou. Můžete například místo tučné pomazánky použít tvarohový sýr, který namažete na celozrnné pečivo.

4.Jezte pravidelně.

Že se vám zlaté prasátko nezjeví po celodenním hladovění, to už jste asi zjistili. Stejně tak jako má přejídání neblahý vliv na naši váhu, ani hladovění se zdravým způsobem života nemá nic společného. Způsobuje akorát večerní či dokonce noční nájezdy na lednici a to vašemu tělu opravdu neprospívá. Jídlo si rozdělte přibližně do pěti menších porcí a vaše tělo i vy budete spokojené.

5.Nezapomínejte na pohyb.

Nemusíte denně běhat maratony, zatímco ostatní se doma dívají na pohádku. I na návštěvu posilovny můžete klidně zapomenout. Určitě najdete mnoho činností, které vaší vánoční pohodě a atmosféře nijak neublíží.. Vyražte denně na delší procházku. Na každoroční návštěvy svých příbuzných zkuste jít tentokrát pěšky. Pokud máte děti a počasí vám přeje, můžete vyrazit sáňkovat, běžkovat či si zabruslit.

Váhu nechte tentokrát pod skříní. Vánoce jsou přece svátky pohody. Nenechte se ani rozhodit, pokud sníte více vanilkových rohlíčků, než jste měli v plánu. Stačí si prodloužit večerní procházku o půl hodiny.

Přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top