Volný čas

Jak pečovat o šperky, aby byly stále dokonale čisté?

pixabay.com

Péče o šperky je poměrně složitá, protože mnohdy potřebují specifické úpravy a pořádnou péči. Některé jsou například náchylné na černání a naprosto běžné je, že se do nich chytají různé nečistoty či vlasy. Jak se o také šperky starat, aby byly neustále dokonalé a jako nové?

Domácí sada na údržbu šperků mnohdy pomůže

Jedná se o drobné sady, které se prodávají většinu jen za několik stovek korun. Lze ale pochopitelně koupit i exklusivní sady za celé tisíce, díky kterým můžete i doma nabídnout svým šperkům bezmála profesionální péči. Základy jsou ale speciální antistatické hadříky, které jednoduše zbaví šperky jemných nečistot jako jsou částečky prachu, pylu a podobných materiálů.

V pokročilejších pak můžete najít i drobné náčiní, kterým můžete držet různé komponenty neustále ve formě. Například speciální kleštičky na stahování přesek a zapínání, které mají tendenci se opakovaným užíváním roztahovat a můžete tak například jednoduše ztratit řetízky. Dalším skvělým nástrojem jsou pak drobné nůžtičky, které můžete občas na hradit i klasickými nůžkami na nehty. Slouží k odstraňování jemných žmolků v řetízcích, které jednoduše působí například zamuchlané konečky vlasů, nebo také zbytky různých tkanin z vašeho oblečení.

Ultrazvukové čističky jsou skvělé pro čištění šperků

Pokročilejší možností, jak čistit šperky jsou ultrazvukové čističky. Tu si můžete buď pořídit domů, nebo navštívit některé ze šperkařství, které je dost možná budou mít. Ultrazvukové čističky slouží k čištění různých kovových materiálů. Na základě tekuté emulze a rentgenového záření se uvolňují nečistoty z kovů a nemusíte přitom jakkoli použít mechanické postupy. Díky tomu se nemusíte bát poškození materiálů, a to je právě jednou z největších výhod ultrazvukových čističek.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top