Volný čas

Je pořízení nádrže na dešťovou vodu výhodnou záležitostí?

pixabay.com

Určitě i vás neminul současný boom v podobě nádrží na dešťovou vodu. Šikovných zařízení, které jsou na vašem pozemku zakopané v zemi a mohou dlouhodobě schraňovat a opětovně užívat dešťovou vodu. Tato zařízení jsou ale poměrně nákladnou záležitostí a pro mnohé je otázkou, zdali je jejich koupě a zprostředkování vůbec výhodnou záležitostí.

Nejen na to, ale i na některé další důležité otázky, najdete odpovědi v následujících kapitolách!

Na nádrže na dešťovou vodu existují dotace

Když plánujete pořízení nádrže na dešťovou vodu, tak v první řadě máte možnost čerpat dotaci. Tato dotace na dešťovou vodu vychází z vládního projektu „Dešťovka“ a je určená přímo pro financování pořízení nové nádrže na dešťovou vodu od profesionálního dodavatele. Naprostou většinu nákladů za nádrže tak můžete hned na začátku odškrtnout. Vše podporuje i fakt, že pouhá tři procenta návrhů končí neúspěchem.

Voda je využitelná na pozemku i v domácnosti

Specifikací je například fakt, že je voda kompletně využitelná nejen na pozemku, ale i v domácnosti. Dešťová voda může být použitá jako pitná pouze v případě, kdy vedle klasické nádrže máte k dispozici i domácí čističku vod. Jinak je využitelná jako užitková voda. I jako ta se ale může postarat nejen o kropení zahrady a pozemku, ale kupříkladu i ke splachování toalety.

Nádrže na dešťovou vodu s vysokou výdrží

Nádrž na dešťovou vodu od kvalitního výrobce, je nefalšovanou dlouhodobou investicí. Speciální forma výroby nádrží, plus přirozené vlastnosti materiálu polyethylenu, jsou zárukou dlouhodobé kvality konstrukce. Na některé nádrže se vydávají dokonce i doživotní záruky, ale standardní záruka se počítá kolem deseti až patnácti let bezproblémového chodu nádrže. Standardně ale platí, že se nádrže dožívají mnohem většího věku, než je pouze deset až patnáct garantovaných let.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top