Volný čas

Moderní retenční nádrže na dešťovou vodu nabízí nové eventuality, jak vodu opětovně využívat

pexels.com

Moderní technologie, která umožňuje zachycovat dešťovou vodu a následně ji využívat na všem pozemku nebo v domě. Retenční nádrže na dešťovou vodu jsou opravdu jednou z těch nejlepších moderních možností, jak můžete právě dešťovou vodu efektivně využívat.

Mají celou řadu základních výhod, které z nich dělají technologii mnohem vyspělejší, ale zároveň i spolehlivější, než jste mohli být zvyklí od předchozích druhů technologií. Ostatně přesně to také z retenčních nádrží dělá to, čím do budoucna opravdu budou.

Jak funguje systém na zadržování vody?

Princip, jak fungují retenční nádrže, je vlastně extrémně jednoduchý. Jde o to, že je v zemi uschovaná nádrž, která schraňuje vodu připravenou k okamžitému užití. Do nádrže je přístup z povrchu jedinou cestou, a to poklopem. Mimo toho ale do nádrže vede i různý počet svodů, které mohou vést například od okapů nebo absorpčních těles na místech, kde očekáváte větší množství vody.

Pomocí těch se voda dostává do nádrže. V nádrži pak může vydržet i velice dlouhou dobu, protože projde i jednoduchými filtry. Následně se voda pomocí čerpadla dostává zpátky na povrch.

Jak nejlépe lze dešťovou vodu na pozemku využít?

Ačkoliv prochází voda do retenční nádrže přes mnohé filtry, tak rozhodně obsahem nejsou žádné velice jemné mikro-bakteriální filtry, které by fungovaly jako ochrana před vnikem bakteriových kolonií a virů. Ve svém principu tak rozhodně nemůžete vodu z retenčních nádrží používat vyloženě jako pitnou vodu.

I tak ale najde široké užití tam, kde je potřeba vody užitkové. Nejčastějším využitím je pochopitelně kropení pozemků, ale i mimo toho můžete využívat vodu kupříkladu k omývání automobilu, nebo dokonce jako splaškovou vodu do domácnosti.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top