Zdravi a sport

Pár rad, jak můžete nejlépe vyřešit táhlé problémy s bolestí zad

unsplash.com

Bolesti zad jsou bohužel problémem, který během svého života zažije opravdu každý. Páteř drží naše tělo v dokonalém postavení a pochopitelně je tak na ní po celý den kladený poměrně dost vysoký tlak. Může se tak stát, že časem dojde k poškození nějakého nervu nebo dokonce páteře.

Trochu ironií je, že přitom vážnější zranění mnohdy nebolí tak, jako jsou právě zanícené nervy nebo jiná podobná poškození. Pokud se vám vrací pravidelně, tak si je také můžete přivozovat sami. Poradíme vám dnes pár tipů na to, jak průběžně řešit pravidelnou bolest zad.

Prokládejte sezení protahováním

Pokud dlouhodobě sedíme, tak mnohdy nejsme v zrovna ergonomické pozici. Pro naši páteř může být obrovskou úlevou to, že se pokusíme protáhnout vazy kolem klubů tak, aby neustále byly lubrikovány a v pohodlí. Většinou přitom stačí opravdu na chvíli vstát, srovnat se u stěny s rukama nad hlavou a projít se.

Zainvestujte do kvalitních matrací

Nekvalitní matrace mohou být nejčastějším důvodem bolestí, pro které jinak nemáme vysvětlení z naší činnosti. Pokud je matrace nekvalitní nebo stará, tak se proleží. Naše tělo potom není v ideální pozici a je celou noc namáháno. Pomoci s takovými problémy mohou různá řešení, především potom přímo zdravotní matrace, které mají obsažené ortopedické zóny pomáhající udržet přirozenou křivku páteře během spánku.

Pravidelně posilujte střed těla

O tom, jak moc zvládá páteř držet naše tělo hrozně moc rozhoduje, jak silný máte takzvané CORE. Jádro těla znamená hluboké svaly, které se nám obtáčejí kolem dutiny břišní, a především pak pokračují i na páteř jako takovou. Pokud máte tyto svaly silné, tak pomáhají páteři držet tělo v dobré pozici. Čím slabší ale jsou, tím více se namáhá přímo páteř. Proto rozhodně nezanedbávejte jejich rozvoj a udržování.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top