Volný čas

Poradíme vám, jak se starat o šperky tak, aby nikdy neztratily svůj lesk a krásu

pixabay.com

Šperky jsou nádhernou věcí, kterou milují všechny ženy. Zároveň jsou ale dost slabé, proti vnějším vlivům. Celkem dost jednoduše tak může dojit k jejich poškození, nebo dokonce zničení, pokud se o ně adekvátně nestaráte.

Vedle bezpečného nošení, by ale šperky jednou za čas potřebovaly také kompletní správu a čištění. A přesně to bude ústředním tématem dnešního článku. Společně se podíváme na několik jednoduchých metod čištění, které můžete pravidelně provozovat i doma.

Ultrazvukové čističky jsou nejefektivnější

Jednou z možností, jak dokonale svoje šperky opotřebovávat, jsou ultrazvukové čističky. Ty se využívají dokonce i v profesionálních šperkařstvích, a dalších mnohých oblastech podnikání, které se o ně starají.

Díky tomu, že jsou ultrazvukové čističky hodně variabilní svými vlastnostmi i cenou, je ale můžete bez jakýchkoliv potíží využívat rovněž i vy. Malé ultrazvukové čističky se prodávají v řádu tisíců korun. Za to ale dokáží jen během sekund vyčistit vaše šperky k dokonalosti, a to aniž byste riskovali jakékoliv jejich poškození.

Pravidelné čištění pomocí ubrousků

Také na šperky se vyrábějí speciální vlhčené ubrousky, které pomáhají s jejich údržbou. Měli by se jimi čistit především ty části šperku, které jsou trvale v kontaktu s lidskou kůži. Pot a mastnota, která je pro lidskou kůži typická, jsou totiž jedním z hlavních nepřátel pro zdraví šperků. Pravidelně proto tyto plochy otírejte.

Ačkoliv není působení lidského potu a dalších agresivních složek viditelné na první pohled, tak opravdu může působit nepatrnou, dlouhodobou degradaci. Tu poznáte především podle toho, že se začnou na povrchu šperků dělat černé a šedé nepatrné povlaky. Ty časem mohou začít rozrušovat povrch v podobě černých bodů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top