Zdravi a sport

Poradíme vám, jak si užít opravdu kvalitní a spánek

unsplash.com

Spánek je jednou z těch nejpodstatnějších součástí našeho každodenního života. Spousta lidí ale na to nebere příliš ohled a spánek rozhodně nemá takový, jaký by si jejich tělo mohlo zasloužit. Běžně jsou problémy s tím, že lidé nedávají spánku dostatek času, nebo jim zcela chybí pravidelnost.

Jenže velkou zásluhu na tom, jak kvalitní náš spánek je, mají také okolnosti, za kterých spíme. Typicky se jedná o dodržování několika jednoduchých pravidel, která ale mohou mít velký dopad!

Nešetřete na základním vybavení

Nevyplácí se šetřit na spánku. A to nejen časově, ale také finančně. Kvalitní ložní oblečení, potahy, polštáře i peřiny. To všechno může mít na kvalitu spánku vliv. Extrémně zásadní vliv ale mají především přímo matrace. Nemusíte přitom platit ohromné částky, abyste si užívali kvalitních matrací. Příkladem mohou být matrace ze studené pěny, které za příjemné částky nabídnou výborné vlastnosti.

Pravidelné větrání v prostředí

Hlavně v zimě, kdy je nám líto plýtvat teplem v domácnosti, se často můžeme potýkat s nepříjemností, že lidé opravdu málo větrají. Těžký vzduch, leč si ho nevšímáme, přitom má jasný dopad. A to nejenom na samotný spánek, ale mimo něj také na usínání. Přitom nemusíme vůbec větrat celé dny a noci. Většinou nám může postačit taková drobnost, jako je otevření okna na pár minutek, které vpustí do místnosti čerstvý nevydýchaný vzduch.

Když už tma, tak pořádná

Tma je pro spánek naprosto zásadní. Různé druhy světla v čele s modrým světlem mají nepříjemný dopad na produkci specifických hormonů. Nejedná se přitom o žádné základní hormony, ale i hormony zodpovědné za usínání a uklidnění organismu. Proto je pro dobrý spánek zásadní, abychom spali, pokud možno v co největší tmě. Pokud to ale možné není, tak se snažte minimálně o utlumení ostrých světel, především diod na přístrojích.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top