Práce a vzdělání

Práce v zahraničí? Víme, jak ji sehnat!

www.pixabay.com

Bylo vašim snem vždy vyjet do zahraničí a ozkoušet si to pravé dobrodružství? Dáme vám pár rad, jak sehnat zaměstnání v zahraničí. Budeme však předpokládat, že vaše úroveň angličtiny je alespoň B1, jinak bychom vám nedoporučovali vyjíždět bez doprovodu.

Jak hledat?

Možností je několik, jak najít práci. Prostřednictvím internetu a různých serverů, které zprostředkovávají práci. Avšak na internetové nabídky reaguje nejvíce lidí, proto konkurence je opravdu velká. Proto lepší možností by bylo zkoušet získat práci přes své přátele a známe, kteří již v cizině pracují. Zeměstnavatelé kladou velký důraz na dobré doporučení. Skvělým zprostředkovatelem jsou i sociální sítě, kde naleznete mnoho skupin a stránek pod názvem Work in UK, Jobs in USA a další.

Ačkoliv v dnešní době lidé již tolik nekupují klasický tisk, jako dříve, stále mnoho firem své nabídky uveřejňuje právě v denním tisku.

A když se budete dívat pořádně kolem sebe, uděláte jenom dobře, protože ve výlohách velmi často naleznete nějaký letáček s nabídkou.

Nebojte se žádné výzvy

Musíte počítat s tím, že okamžitě neseženete práci stoprocentně podle svým představ. A pokud je vašim snem stát velkou manažerkou, proč ne? Ale co nejprve zkusit nějakou klasickou administrativní práci v kanceláři. Nebojte se osobního setkání. Samozřejmě můžete odeslat spoustu životopisů, ale pravděpodobnost, že se vám ozvou zpět, je velmi malá. Proto zvedněte telefon a zavolejte případnému budoucímu zaměstnavateli nebo ještě líp, pokud už v cizině budete, zkuste vsadit na osobní návštěvu.

Ideální plan?

V dopoledních hodinách zkuste odeslat svůj životopis s působivým motivačním dopisem a po pár hodinách zkuste zavolat, zda váš životopis obdrželi a jestli vyhovuje požadavkům. Pokud o vašem životopise vědět nebudou, můžete je rovnou odkázat do e-mailu a případně si ho s vámi po telefonu rovnou projdou. A pak? Ideálně si domluvit ihned osobní setkání. Zkuste sama navrhnout, že zítra budete okolo 10 hodiny dopoledne poblíž, že byste se mohla zastavit osobně.

Osobní návštěva

Podaří se vám domluvit osobní schůzku. Super! Pokud jste otrlejší, proč volat a posílat e-mail. Zajděte rovnou do firmy, zeptejte se, kde najdete HR oddělení a s životopisem v ruce se slušně představte, sdělte o jakou práci máte zájem, předejte životopis a teď už jen vyčkejte na reakci manažera. Nikdy nezanedbávejte přípravu na pohovor! Tím nemyslíme jen výběr vhodného oblečení, ale i zjištění si informací o firmě, kde se ucházíte o místo. HR pracovníky tím jen mile překvapíte a uvidí, že máte opravdu zájem a snahu.

A co říct na závěr? Sehnat práci v zahraničí je velmi náročné. A to nejen samotná práce, ale i celkový nápor z důvodu velké změny prostředí, složitější komunikace než ve svém rodném jazyce, oddělení od blízkých osob. Ale pokud budete mít kuráž, pro strach uděláno a budete opravdu chtít, nic není nemožné!

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top