Domov

Proč žijí mnozí lidé celý život v pronájmu?

pixabay.com

V naší společnosti máme dvě skupiny lidí, kde jedna skupina žije celý život v podnájmu a druhá skupina má buď dostatek financí na pořízení vlastního bydlení, nebo zvolí variantu, kterou je financování hypotékou a na přibližně třicet let se zadluží, nicméně vrážejí peníze do vlastního. Proč se teda všichni neuchylují k této variantě, ale volí si životní styl v podobě pronajatého bytu?

Užívají si svobodu

Je důležité si uvědomit, že v průběhu života každého z nás se mění priority dle daných situací. Když je někomu dvacet, čerstvě dostudoval a oťukává si svobodný pracovní život, bude od svého bydlení požadovat něco jiného než rodina s dvěma dětmi. Mladým lidem bez závazků vyhovuje byt co nejblíže rušnému centru města a aktivnímu vyžití. Byt v podkroví bez výtahu nepředstavuje žádný problém, naopak. Kdo by přece nechtěl bydlení s takovým výhledem? Když pak přijde rodina a děti, výtah se náramně začne hodit a z neustálého hluku z rušné silnice nebudete zrovna nadšení. A na stará kolena? Každý ocení byt na strategickém místě v blízké vzdálenosti od všeho potřebného a nejlépe přeci v přízemí. Schody jsou náročné a výtah ne každému dělá dobře.

Život bez zbytečných starostí

Byt v pronájmu sebou nese výhodu. Když se něco zásadního a převážně drahého rozbije, v podstatě se vás to netýká. Vznikne problém s kotlem nebo fondem oprav? Vše bude platit majitel bytu nikoliv nájemník. A co víc? Netýká se vás ani daň z nabytí nemovitosti nebo snad pravidelné schůze majitelů bytů.

Vlastní bydlení vs. Pronájem

Nevíte si rady, zda si pořídit vlastní bydlení nebo využít výhod bydlení v pronajatém bytě? Obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou zhodnotit vaši finanční situaci a zároveň vám předloží nabídku na trhu s nemovitostmi. Kvalitní realitní kancelář vás nasměruje na tu správnou cestu a pomůže vám najít ideální bydlení a to ať se jedná o pronájem nebo koupi nemovitosti.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top