Domov

Prodáváte nemovitost? Zvyšte její cenu!

zdroj: pixabay.com

Nemovitost zpravidla prodáváme ze dvou důvodů – prvním z nich je skutečnost, že se nevyužívané nemovitosti chceme zbavit, druhým je pak fakt, že tím chceme vydělat peníze. A pokud možno co nejvíce peněz, to dá přeci rozum. Pakliže i vy zvažujete prodej nemovitostí, ještě než se pustíte do vytváření inzerátu a dalších potřebných náležitostí, pokuste se cenu nemovitosti zvýšit. Jak na to vám poradíme v dnešním článku.

Cenu nemovitosti můžete zvýšit i bez vysokých investic

Čím lépe bude vaše nemovitost vypadat, tím vyšší bude šance, že jí prodáte co nejrychleji a za daleko lepší peníze. Proto byste se měli vynasnažit udělat maximum pro to, aby se prodejní cena nemovitosti zvýšila. Dobrou zprávou je, že v tomto případě nemusíte investovat nekřesťansky vysoké peníze, abyste nemovitost zvelebili. My totiž víme, jak cenu nemovitosti zvýšit i bez toho, abyste do ní museli vrážet další peníze.

Tip číslo 1: opravy exteriéru

Exteriér nemovitosti je úplně první věc, kterou potencionální zájemce uvidí. Chcete-li udělat dobrý dojem, oslovte jej už na první pohled. Nepořádek okolo domu, příjezdová cesta zarostlá plevelem, chybějící laťky v plotě, mech na střeše nebo chybějící tašky na střeše na nikoho dobrý dojem rozhodně neudělají. Těchto nedostatků je proto potřeba se zbavit.

Tip číslo 2: vymalujte

Divili byste se, co dokáže obyčejná nová barva na stěnách! Určitě nám dáte za pravdu, že je daleko příjemnější pohled na čistě vymalované stěny nežli na zdi, na kterých jsou tuhle mastné fleky od vaření, támhle zase obtisknuté prsty od čokolády, jinde popraskaná barva a podobně. Výmalba navíc patří k nejlevnějším a zároveň i nejrychlejším způsobům jak zefektivnit celkový vzhled interiéru.

Tip číslo 3: věnujte pozornost kuchyni a koupelně

Kuchyně a koupelna jsou bezesporu dvě nejdůležitější místnosti v celé domácnosti. Zároveň jsou to interiéry, které zájemce o koupi nemovitosti hodně zajímají. Věnujte tedy pozornost tomu, jak tyto místnosti vypadají a zároveň zkontrolujte, jestli v nich vše funguje tak, jak má. Nemusíte se pouštět do rekonstrukce kuchyňské linky, pakliže vám to například realitní kancelář nedoporučí jako vhodný krok. Nicméně protékající WC, ucpaný odpad, zanesené spáry na obkladech, kapající baterie nebo mastnotou „ozdobená“ digestoř asi nikoho ke koupi nepřiměje, spíše naopak.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top