Domov

Pronajímáte byty v hlavním městě? Dávejte si pozor na tyto časté problémy!

pixabay.com

Pronájem nemovitostí v Praze je celkově velice specifickou a náročnou aktivitou. Dvojnásob to platí v případě, kdy je vaší hlavní aktivitou nejen pronájem nemovitostí, ale dokonce také pronájem jednotlivých bytových jednotek.

Denně se totiž můžete potkat s celou řadou situací, které vám mohou celý proces velice znepříjemnit. Přitom existují reálné možnosti, jak se můžete vyhnout těmto problémům. Dnes vám tak napovíme, jaké chyby neudělat, a vyhnout se tak každé nepříjemnosti, která by mohla eventuálně přijít.

Vždycky zjišťujte, koho u sebe ubytujete

Jednou ze základních aktivit by měla být kontrola bonity vašich klientů. Nikomu to nemůže vadit, protože byste měli mít alespoň základní jistoty, že ubytujete osoby, které mají možnosti svoje povinnosti vůbec plnit. Často je nejnebezpečnější prostředí pro činžovní domy Praha, protože se zde ubytuje velké množství cizinců, nebo lidí na poměrně krátké časové úseky. U nich je velké riziko, že nebudou plnit svoje závazky.

Vždy tak nahlédněte do dostupných registrů dlužníků, nebo hypoték, abyste mohli jmenovitě najít, zdali nemá váš nový klient finanční potíže. Poměrně častou záležitostí se dokonce stalo, že si říkají majitelé nemovitostí také o výpis z rejstříku trestů.

Nepodceňujte pravidelné kontroly nemovitosti

Další velice důležitou věcí je, abyste nepodceňovali pravidelné kontroly nemovitosti. pochopitelně chápeme, že to nemusí být příliš jednoduché a nemusí se do toho každému chtít. Minimálně vám to ale ušetří velkou spoustu problémů. Nejdůležitější jsou hlavně bezpečnostní revize. Koukněte se tak pravidelně, jestli je v pořádku váš požární systém, plomby a revize na všech přívodech inženýrských sítí. Jednou za čas je taky velice důležitý zkontrolovat stav sítí jako takových, ideálně potom profesionálem, který pomůže na odborné úrovni.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top