Domov

Údržba jezírek má svůj značný význam

jezírko
pixabay.com

Ten, kdo se pyšní vodní plochou na zahradě u svého rodinného domu si jistě vzpomíná na to, jakou práci dala pokládka geotextílie pro jezírka, instalace speciální fólie a následná úprava vnitřních prostor. Šlo určitě o náročnou práci, jíž si váží hlavně ti, kdo obdobný projekt realizovali svépomocí.

I proto je více, než důležité, aby takové jezírko přinášelo dostatek radosti a uspokojení. K tomu je obvykle zapotřebímálo. Stačí, pokud uvnitř vody funguje plnohodnotný a bezproblémový ekosystém, s nímž nebudete mít žádné starosti.

A víte, jak tohoto cíle dosáhnout? Jediným procesem, jímž je kvalitní údržba jezírek.

Od geotextílie až po údržbu jezírek

Vaší hlavní starostí by měla být čistota vody, nikoliv však dojem, že musíte docílit bazénového lesku. Jde přece jenom o přírodní prostředí, i to si ale žádá odstranění špíny a nevhodných kalů. Tento úkon je obvykle realizován jednou za rok, a to hlavně v podzimním období.

Odstraněním řas a některých přemnožených rostlin dosáhnete vynikajícího biotopu, jehož výsledkem bude čistá voda. K tomu všemu samozřejmě přispívá také vhodná jezírková filtrace a důkladný základ, jež tvoří zmiňovaná geotextílie.

Tato údržba jezírek není tím jediným, co můžete udělat pro zlepšení života ve vodní ploše. K určitému oživení slouží i řada doplňků od membránových čerpadel, přes speciální fontány, až po originální potůčky zvyšující obsah kyslíku ve vodě.

Zahradní jezírka jsou odrazem péče majitele

Docilte potřebné biologické rovnováhy, jíž budete obětovat jen minimum svého drahocenného času. A vězte, že to za ten výsledek opravdu stojí. Pakliže jste už vynaložili mnohé výdaje za geotextílie pro jezírka, fólie, filtrace a další doplňky, nezkazte si to tím, že podceníte následnou údržbu.

Vždyť čistá vodní hladina poskytuje nádherný pohled a uklidňující zážitek.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top