Volný čas

Ultrazvukové čističky šetří šperkařům čas i peníze. Výborná technologie čištění

pexels.com

Na první pohled se může zdát, že šperkaři z některých oblastí svého řemesla pouze dělají velkou vědu. Jenže s odstupem času a pozorováním několika šperkařů člověk musí najednou uznat, že jejich práce je rozhodně dost složitá a jen tak jednoduché čištění celé řady materiálů zdaleka není.

Šperkaři sami se totiž potýkají s tím, že většinou pracují s malými rozměry a do toho s měkkými kovy. V součtu to znamená, že je každý úkon velice obtížný přičemž je každé přehmátnutí opravdový problém. Naštěstí se ale šperkařům v posledních letech ukázala možnost nové moderní technologie čištění.

Ultrazvukové čističky si poradí bezpečně s drahými kovy

Ultrazvukové čističky, jak už název napovídá, fungují na bázi ultrazvuku. Znamená to, že uvnitř celé složité čističky nemáte šanci najít jedinou mechanickou čistící součástku. Jakékoliv mechanické poškození šperků je tím pádem automaticky mimo podezření.

K práci s daným kovem ale využívají čističky mimo svého vlastního záření tak speciální emulze. Ty pořídíte ve stejném obchodě, kde ultrazvukové čističky, protože jsou zásadním vybavením. Emulze je chemickou sloučeninou, která pomáhá čištění a zároveň funguje jako ochranný film před poleptáním. Jednoduše tak máte možnost pomocí emulze ochránit konkrétní kov. Jsou totiž uzpůsobeny pro specifické kovy a jiným naopak mohou uškodit.

Dokonalá preciznost v nejmenších detailech

Co ale bývá pro šperkaře opravdovou Nemesis a noční můrou, jsou detaily, které především na drobnějších dámských špercích naprosto běžně můžete potkat. Pro každou manuální možnost čištění jsou takové detaily špatně přístupné a hrozí právě rizikem poškození. V případě ultrazvukové čističky se ale nemusíte bát. Tekutá emulze totiž dokáže zatéct i tam, kam se ani nejjemnější nástroje nemají šanci dostat. A vše prostupující ultrazvukové vlny dokáží vyčistit i velice špatně přístupné plochy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top