Domov

Uvažujete nad nákupem nové žehličky? Poradíme vám s výběrem!

Zdroj: pixabay.com

Žehlička představuje nedílné vybavení každé domácnosti, což nám jistě potvrdí každá hospodyňka. Bez tohoto šikovného spotřebiče se doma jednoduše neobejdete, pakliže samozřejmě nechcete chodit v pomačkaných blůzách, které vypadají, jako když je vytáhnete krávě z huby – jak se lidově velmi často říká. Jestliže vaše stará žehlička dosloužila, nebo jste zkrátka jen dospěli k názoru, že je správný čas na změnu, určitě uděláte dobře, když si přečtete náš dnešní článek. Poradíme vám, podle čeho novou žehličku vybírat a pořídit si domů jen to nejlepší.

Důležitá je žehlicí plocha

Pozornost určitě věnujte žehlicí ploše, která je u žehliček základním aspektem. Hledejte pro sebe takovou žehlicí plochu, která snadno klouže a zároveň je hodně odolná – žehlení vám tak půjde doslova od ruky. Na trhu jsou žehličky, které mají různorodé plochy, mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější patří například keramické, teflonové či hliníkové, narazit můžete i na nerezové nebo safírové žehlící plochy.

Pozor na výkon a příkon

Ať už vybíráte jakékoli elektro, i u žehliček je důležitý jejich výkon a příkon. Na tyto dva parametry si při výběru dávejte pozor, protože platí, že čím vyšší příkon žehličky, tím lepší a snadnější žehlení. Ideální jsou modely, které vám mohou nabídnout 2 600 W, ty můžeme doporučit všemi deseti. Co se výkonu týče, ten vám udává množství páry, která se během žehlení uvolňuje – udává se v gramech za 1 minutu. Žehlička by měla mít minimálně 30-40 gramů vodní páry za jednu minutu.

Funkce navíc

Zatímco někdo se spokojí s málem, jiný pro sebe žádá něco navíc – řeč je o speciálních funkcích, které některé žehličky nabízí nad rámec standardní výbavy. Zde můžeme zmínit například automatické vypnutí, ukazatele provozu, koncentraci páry ve špičce nebo možnost páru úplně zastavit a deaktivovat tak napařování.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top