Krása

Uvědomujete si důležitost kvalitního spánku? Rozhodně nezapomínejte na matraci

www.pixabay.com

Spánek je nedílnou součástí lidského života. Když se nad tím zamyslíte, je možná až neuvěřitelné, kolik toho v životě prospíme. Spánek je však zároveň velice důležitý k tomu, aby naše tělo zregenerovalo a opětovně načerpalo potřebnou energii. Pokud budeme spánek zanedbávat, zpětně se nám to vymstí a podepíše se to na našem zdravotním stavu. Pokud jsme nevyspaní, jsme bez energie a jsme náchylnější k nemocem. Abychom se ale dobře vyspali, potřebujeme více než si jen jít lehnout.

Hlavní aspekty výběru matrace

Mnoho lidí trpí například nespavostí, kdy jednoduše nemohou usnout. Možná to znáte taky. Ležíte, otáčíte se ze strany na stranu, minuty ubíhají, potom hodiny. A vy stále ne a ne usnout. Nakonec usnete nad ránem a před cestou do práce jste samozřejmě zcela nevyspaní a totálně rozlámaní. Možná právě tady je ta chvíle, kdy stojí za to se zamyslet nad tím, jak vybrat matraci, která vám bude vyhovovat. Za vaše potíže s usnutím totiž může klidně být právě nevhodná matrace. Jednoduše se na takové matraci necítíte komfortně a potřebujete změnu. U každé matrace je velice důležitá: 

  • Tuhost
  • Použitá výplň
  • Ergonomie

O kritériích výběru podrobněji

Dobří prodejci matrací v dnešní době nabízejí mnoho úrovní tuhosti. Pokud spíte častěji na boku, hodí se vám spíše měkčí matrace, pokud naopak často spíte na zádech nebo na břiše, můžete využít matrace tvrdší. Obecně je vhodné volit spíše tužší matrace, protože poskytují našemu tělu lepší oporu. Můžete si vybrat třeba komfortní matrace 80×195, což je sice trochu atypický rozměr, ale někdy je i takový potřeba. Z hlediska použité výplně máte dnes na výběr zejména taštičkové nebo pěnové matrace. Obě varianty jsou kvalitní, vždy záleží na vašich preferencích. Z hlediska ekonomie tady potom máme speciální zdravotní matrace nebo matrace, které mají speciální zóny podporující správnou oporu každé části těla.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top