Domov

Venkovní rolety jsou chytrá investice

venkovní rolety
pixabay.com

Jak již sám název Vám může napovídat venkovní nebo také předokenní rolety jsou instalovány na vnější stranu okna. Díky tomu, že jsou takto nainstalovány, dokonalé zakryjí celé okna, a tak vznikne dokonalé zatemnění. Toto skvělé zastínění je pouze jedna z dlouhé řady výhod. Pokud nemáte zájem o úplné zastínění místnosti, ale chcete pouze zabránit průniku slunce, stačí si jen nastavit rolety do takové úrovně, jak Vám to bude vyhovovat.

Další velmi zajímavou výhodou venkovních rolet je tepelná izolace. Zabraňují, jak úniku tepla skrz sklo, tak i tomu, aby Vám slunce ohřívalo interiér. Nedochází tak k přehřátí místnosti. Což každý z nás pak v horkých dnech opravdu ocení.

Pokud bydlíte v centru města nebo frekventované silnice, jistě oceníte další výhodu venkovních rolet, kterou je izolace hluku. Předokenní, venkovní rolety jsou zvukovou bariérou a dokážou tlumit hluk, který dosahuje až 10 decibelů.

Navíc venkovní rolety fungují jako zabezpečení budovy, méně zkušení zloději je nedokážou zdolat. Vaše okna ochrání i před prachem, deštěm a dalšími nepříjemnými vlivy podnebí.

Ovládání?

Velmi zajímavé jsou jejich možnosti ovládání. Je totiž hned několik variant. Klasické – standardní provedení, které funguje pomocí ručního popruhu, kliky nebo šňůrky. Pohodlnější na ovládání bývá uživateli považován systém, který obsahuje popruh nebo kliku.

Pro náročnější z nás existuje i systém poháněný hřídeli a rolety sjíždí dolů a pak následně nahoru pomocí dálkového ovládání.  

Shrnutí

Venkovní rolety mají hned několik výhod, mezi které patří tepelná izolace, bezpečností prvek, skvělá stínící technika, zvuková izolace, ochrana oken, ale i ochrana před hmyzem a jinými nežádoucími tvory. Venkovní rolety je možno ovládat ručně popruhem, ručně šňůrkou, skládací klikou, skládací klikou odnímatelnou, anebo pro náročnější z nás jsou rolety poháněny motorem.

A kde si můžete takové venkovní rolety pořídit? Venkovní rolety jsou velmi oblíbené proto je v Praze i okolí seženete.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top