Krása

3 nejčastější chyby v líčení

pixabay.com

I přesto, že líčení je každodenní rituál většiny žen, není to až tak jednoduché, jak se může zdát. Všechny chceme díky líčidlům oklamat přírodu a udělat se o něco krásnější. Chybami, které bohužel dělá většina z nás, často však docílíme zcela opačného efektu.

1.Make up.

Přes obrovský výběr různých druhů a odstínů make-upů potkáváme často na ulicích ženy, které vypadají spíše jako masky. Buď si žena vybrala nesprávný odstín make-upu nebo ho nanesla v nesprávném množství. Pokud žena nanese na tvář make-upu příliš, výsledný efekt opravdu připomíná chodící masku. Pokud nanese make-upu naopak málo, na tváři se jí vytvoří mapy. Výběr správného odstínu make-upu by měl probíhat na denním světle, bohužel i v luxusních prodejnách kosmetiky je nám k dispozici světlo pouze umělé. Řešením je vyzkoušet si nejdříve vzorek vybraného make-upu a po vyzkoušení se případně vrátit a make-up zakoupit. Nezapomeňte také, že v průběhu roku se odstín vaší pleti mění. Jiný make-up nám tedy bude vyhovovat v zimě než v létě. Pokud už bojujete se známkami stárnutí, vyberte si make-up s liftingovým efektem nebo alespoň takový, který nezaléza do vrásek.

Určitě i vy jste se setkali se situací, kdy kamarádka měla obličej plný map  a bojovala jste s otázkou, zda ji na to upozornit nebo ji nechat celý den chodit flekatou. Většina z nás si make-up nanáší ráno, kdy máme k dispozici pouze umělé světlo a navíc málo času. Výsledkem jsou ohraničené okraje a fleky. Make-up je základ, nanášejte ho opravdu důkladně a dopřejte si dostatek času.

2.Méně je někdy více.

Ve snaze být co nejkrásnější máme tendence nanášet všeho příliš. Vzpomeňte si na líčení francouzek, které jsou vždy krásné a elegantní a zároveň velmi přirozené. Muži navíc umělost všeho druhu doslova nesnáší. Takže všeho lze vždy ubrat.

3.Barevná typologie.

Barevná typologie dokáže s vaší tváří zázraky. Různé odstíny dokáží vaši tvář krásné rozzářit, jiný naopak zcela utlumit. Nechte si proto poradit. Někomu černá výrazná linka velmi sluší, pro jiného působí příliš tvrdě a měl by spíše sáhnout po hnědých odstínech, který působí měkčím dojmem. Barevné stíny, rtěnka a odstín tvářenky – špatně zvolenou barvou můžeme snadno nadělat více škody než užitku.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top