Volný čas

Bude cena nafty i nadále zdražovat nebo se konečně ustálí?

V posledních týdnech je jedním z těch nejhojněji probíraných témat cena benzínu a nafty. Válka na Ukrajině pochopitelně přináší nejen do Evropy, ale také do světa celou řadu nepříjemných vlivů, které se odrážejí v hospodářském prostoru jak fyzických osob, tak i firem.

Pohonné hmoty pochopitelně utrpěli možná i nejvíce ze všech komodit. Mnohé společnosti se snaží dělat zásoby paliva pro svoje vozidla, jiní jen napjatě vyčkávají, jak to bude dál. Bude ale cena nafty stoupat, nebo spíš klesat?

Mít vlastní zásoby nafty se rozhodně vyplatí

Ohromnou strategickou pozici pochopitelně zaujaly takové společnosti, které si mohli už na začátku krize udělat dostatečné zásoby nafty přímo u sebe na sídle společnosti. Možnost vlastnit nádrže na naftu s kapacitou tisíců litrů se tak najednou stala ještě větší výhodou, než tomu bylo doposud. Pochopitelně to i tak nebylo dostačující ani pro celou řadu společností, průměrné dopravní společnosti za sebou totiž mají i desetitisíce kilometrů týdně.

Cena ropy na trhu začíná mírně klesat

K tomu se ale pojí dobré zprávy. Cena ropy na mezinárodním trhu totiž začala poměrně klesat. To je výbornou zprávou, protože je ropa jakožto základní produkt zásadním činitelem v celkové ceně paliva. Stabilizaci pomohly především nové obchodní kontrakty, které umožňují západním zemím omezit obchod s ruskou ropou, během tohoto vypjatého období.

Neznamená to ale nutně zlevňování

To, že cena přestala stoupat rozhodně znamená, že zdražování už v takovém tempu nebude. Nejspíše dokonce nebude zdražování žádné. Problémem ale je, že cena ropy samotná je jenom třetinovým podílem celkové cen paliv. Výrobní náklady ve spojení s vyššími náklady za dopravu a mnohé další příměsi a materiály, jsou dalším z důvodů zdražování. Pochopitelně i tyto položky ale s cenou ropy budou alespoň o drobná procenta klesat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top