Práce a vzdělání

Čekají nás další změny v realitním trhu? Každým rokem se zvyšuje čas na kvalifikací makléřů

pixabay.com

Realitní trh byl nějakou dobu plný nezdravých společností. Tento stav, který byl aktuální přibližně před pěti lety, byl velice nepříjemný a jedním z hlavních dopadů potom byla nedůvěra veřejnosti vůči realitním kancelářím. Každoročně je ale rozhodně situace zcela odlišná a díky zvyšujícím se požadavkům se stávají v dnešní době makléři jen lidé, kteří jsou dostatečně zkušení v oboru nebo popřípadě dostatečně vzdělaní.

Jedna cesta k podnikání je dlouhá praxe

Jednou z hlavních možností jak se stát realitním makléřem v aktuální době je rozhodně dlouhá praxe. Oficiálně se tvrdí, že je pět let dokazatelné praxe v aktuálně zajeté kanceláři dostatečná k tomu, aby si mohla fyzická osoba otevřít vlastní podnikání v realitách. Pokud hledáte místo, kde je realitních kanceláří opravdu velké množství, tak je pochopitelně nefrekventovanější realitní kancelář Praha.

Jako největší město v republice nabízí také největší počet podnikatelských, pracovních i investičních příležitostí. K tomu se pojí ohromné množství soukromě i obchodně využívaných nemovitostí, které jsou v rámci Prahy koncentrované na opravdu malém prostoru. Právě odtud tedy pochopitelně pochází největší líheň zkušených a ostřílených makléřů.

Jaké je potřeba vzdělání pokud chcete podnikat jako makléř?

Druhou možností je potom pochopitelně adekvátní vzdělání. Neoficiálně je přípustné pochopitelně i absolvování různých školení, nebo rekvalifikací. Zvláště potom těch, které jsou dokonce akreditované MŠMT nebo jiným oprávněným orgánem.

Hlavním zdrojem jsou ale lidé vzdělávaní v oborech podobných realitám. Pokud byste totiž vyhledávali studijní obor s položkou realitního makléře, tak příliš výsledků nenajdete. Uznávají se proto také další obory, které mají k realitám přirozeně úzký vztah. Může to být například obchod, podnikatelství nebo účetnictví a ekonomika.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top