Domov

Chcete si doma udělat vlastní plovoucí podlahu? Řekneme, co vše budete potřebovat!

Unsplash.com

Plovoucí podlaha patří dlouhodobě mezi ty nejlepší druhy podlahových krytin. Je velice oblíbená z celé řady důvodů. Jedním z nich je velice jednoduchý montáž, kterou zvládnou do značné míry i amatéři a lidé, kteří dělají takové podlahy poprvé. Druhou výhodou je fakt, že pod ní nemusí být speciální úprava povrchu, což znamená opravdu velké finanční úspory.

V dnešním článku se ale nebudeme zaměřovat na samotnou montáž podlahy. Podíváme se na to, co vše budete potřebovat k tomu, aby montáž byla pohodlná a bezpečná.

Volba plovoucí podlahy a příslušenství

Jako první pochopitelně přichází volba plovoucí podlahy. U těch dneska máte celou řadu možností. většinou jsou podlahy dělány z materiálu podobného dřevotřísce a mají po svém obvodu takzvané zámečky, kterými do sebe zapadají a není tak potřeba lepení. Nejlepší současné plovoucí podlahy jsou ty, které obsahují vinylovou nášlapnou vrstvu.

Mimo samotné podlahy ale budete potřebovat i lišty. Podlaha totiž kvůli svým vlastnostem nesmí dosedat přímo na zeď a měl by zde být centimetr až dva prostor pro to, aby se podlaha mohla roztahovat kvůli teplu. Pod podlahu poté potřebujete speciální pěnu, která utlumí její zvuk pro sousedy, a navíc zabrání křupání, pokud se pod ní dostanou kamínky.

Jaké vybavení budete potřebovat?

Ohledně vybavení je to poměrně jednoduché. V první řadě budete potřebovat metr, tužku a rovinu, kterou ideálně zakládáte proti oknu nebo dveřím. Je to proto, aby nakonec plovoucí podlaha nebyla křivě postavená. Pro její řezání můžete užívat klasickou pilku, ale také popřípadě kotoučovou pilu. Při jejím užívání ale doporučujeme navštívit pracovní obuv a oděvy. Může se totiž dost jednoduše stát, že se ruka sveze a následky jsou hrozné. Proto minimálně vybavení rukavicemi proti proříznutí budou tou nejlepší možnou volbou.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top