Domov

V Česku stoupá počet bytů s dostupnými cenami bydlení pro mladé!

Unsplash.com

Pokud je v Česku něco, co se opravdu místnímu nastavení systému hodně vyčítá, tak je to především dostupnost bydlení pro mladé páry a celkově pro začínající ve svém vlastním životě. Dostat se do vlastního bydlení jako student nebo absolvent bez podpory rodičů je skoro nemožné, zatím co ale aktivně ubývá rodičů, kteří si to mohou se současnými možnostmi dovolit.

Možná se ale pomalu blíží zlom, na který velice dlouho čekáme. Snižování dostupnosti pro mladé je pochopitelně ruku v ruce spojeno s tím, že se zároveň zvyšují ceny nemovitostí. Ty ale vypadají, že tentokrát rozhodně nezažijí takový vzestup, na který mohou být z mnoha posledních let zvyklé.

Dostupnější bydlení i díky developerům a investorům

Na jedné straně je sice pravda, že většina developerů a investorů vždycky preferuje kompletní vyprodání nemovitosti jakožto rozprodeje na jednotlivé bytové jednotky. Návratnost investice je tady díky tomu na naprosto odlišné úrovni. Jenže zároveň je potřeba zmínit další fakt, se kterým musíme nutně počítat.

A to je to, že mnozí se specializují na pronájem nemovitostí o velkém rozsahu. Typickým prvkem je tady i správa činžovních domů, což je služba realitních kanceláří hojně užívaná právě těmi, kteří se snaží dostupné bydlení zprostředkovat jako střed svého podnikání.

Jenže nebude to taková sláva

Bohužel ale nemůžeme říct, že by se tím dostalo opravdu dostupného bydlení všem. Zcela naopak musíme počítat i s tou nepříjemností, že nejspíš budou ceny podobné ve světle toho, jak moc se zvýšily ceny energií v letošním roce. Letošní zima navíc bude opravdu krizovou zkouškou nejen pro místní infrastrukturu, ale také pro celou Evropu. Ve světle těchto událostí tak nemusí jít o tak skokové zlepšení, rozhodně ale každé zlepšení v oboru dostupnosti přijde vhod!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top