Domov

Chcete své děti zapojit do práce okolo domu? Poradíme vám jak na to!

www.pixabay.com

Říká se, že děti jsou naší budoucností. Není se proto čemu divit, že je cílem většiny rodičů naučit je všem dovednostem, kterými oni sami disponují. Rozhodně proto není od věci vest děti k práci již od útlého věku. Určitě i vy znáte přísloví – co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Očekáváte li od svých dětí pomoc, pak je k této nové povinnosti musíte přivést šikovným způsobem. Jak na to? To vám prozradí následující řádky!

Dopřejte jim pocit důležitosti

Ačkoli se říká, že děti k práci příliš netíhnou, není to pravda. Ve skutečnosti se kámen úrazu ukrývá v tom, jak rodiče své děti k práci vedou. V žádném případě není na místě poroučení nebo tlačení na pilu. Místo toho dejte dětem najevo, že jejich pomoc potřebujete a že oni danou činnost zvládnou mnohem lépe nežli vy. Tím jim dodáte pocit důležitosti a oni se tak úkolu zhostí s nadšením.

Vhodné pomůcky činnost podpoří

Máte rodinný domeček a chcete, aby se děti zapojily do práce okolo domu? Ať už jim dáte za úkol shrabat listí, uklidit spadané větve, zbavit se plevele na chodníku či cokoli jiného, dejte jim k tomu vhodné pomůcky. Pohodlné dětské montérky ratolestem dodají nejen komfort, ale zároveň je ochrání před možným rizikem úrazu. Třešničkou na dortu bude skutečnost, že se děti budou cítit jako skuteční detske-monterkyprofesionálové.

Zasloužená odměna za odvedenou práci

Ať už děláme cokoli, potřebujeme motivaci. U dětí to platí dvojnásob. Jestliže chcete, aby se zadaným úkolům věnovali pravidelně, neodmlouvaly a nedělaly scény, pak jim za odvedenou práci dejte nějakou odměnu. Jaká bude, záleží jen na vás. Dítka určitě potěší jak drobný peníz, tak i něco sladkého na zub.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top