Zdravi a sport

Chůze může být pohodlná a zdravá

zdravotní obuv
pixabay.com

Chůze je pro člověka nejpřirozenější pohyb. Chodit se učíme už jako malé děti, kdy váhavě zkoušíme první krůčky a zažíváme první pády. Chůze nadále představuje nedílnou součást našeho života a my bychom se měli postarat o to, aby pro nás byla co možná nejpohodlnější. Každý den strávíme na nohou několik hodin a ujdeme stovky a stovky kroků. Proč tedy neudělat maximum pro to, aby naše chůze byla nejen pohodlná ale především zdravá?

Choďte tak ať vaše záda netrpí

Stále více lidí sužuje nepříjemná bolest v zádech. Důvodů, kvůli kterým se bolesti objevují, je hned několik. Jedním z nich je nevhodně zvolená obuv, která má do kvality hodně daleko. Často totiž při výběru obuvi nehledíme na kvalitu, ale dáváme přednost nízké ceně. Přitom investice do zdravotní obuvi je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat.

Proč nosit zdravotní obuv

Stále váháte, zda je opravdu nutné pořizovat si zdravotní obuv? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, přečtěte si následující řádky. My jsme do nich ukryli rozumné důvody, pro které rozhodně stojí za to si zdravotní obuv pořídit.

Přizpůsobí se vám

Během chůze se naše nohy v oblasti prstních kloubů ohýbají a je tedy potřeba, aby se jim bota dokonale přizpůsobila. Zdravotní boty jsou v této oblasti nejohebnější a dokážou tak kopírovat jakýkoliv pohyb vašich nohou.

Dovolí vašim nohám dýchat

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr obuvi je materiál, ze kterého je vyrobena. Zdravotní obuv se vyrábí z přírodních materiálů – konkrétně pak z textilu nebo usně. Díky těmto materiálům, které jsou pružné, měkké a prodyšné, mohou vaše nohy dýchat. Nedochází tak ke zbytečnému pocení a následnému vzniku plísní.

Tlumí nárazy při chůzi

Každý den ujdeme několik set kroků, přičemž se v drtivé většině případů pohybujeme po tvrdém povrchu. Tvrdé nárazy při došlapu našim nohám příliš nesvědčí. To je další důvod navíc, proč investovat do zdravotní obuvi, která je konstruována tak, aby při chůzi rozložila zatížení na celou plochu nohy a tlumila tak nárazy, kterým je vystavujeme.

Nepředstavují pro nohy zbytečnou zátěž

Pokud si vybíráme nové boty, měli bychom hledět i na jejich hmotnost. Obecně platí, že čím lehčí, tím lepší. Právě nízká hmotnost je jednou z největších výhod zdravotních bot.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top