Zdravi a sport

Víte o tom, že terapie ve tmě může léčit?

terapie tmou
pixabay.com

Pobyt ve tmě má každý člověk spojen maximálně tak s časovým úsekem před spaním, kdy zhasne lampičku a ulehá do postele. Jenže, víte vůbec o tom, že tma má z dlouhodobého hlediska léčebné účinky, které ovlivňují nejenom fyzickou schránku, ale především mysl?

Říká se tomu terapie ve tmě. Ta je dnes velice populární a začíná ji absolvovat stále více lidí. Nejde o žádný výmysl novodobých léčitelů, ale o stovky let prověřené úkony, jež máte možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Základem je totiž nejenom tma, ale také vhodná lokalita obývaná po určitou dobu.

Jak probíhá pobyt ve tmě?

V první řadě je nutné využít oněch zmiňovaných prostor, které jsou dlouhodobě uzpůsobeny této terapii. Její průběh není jednodenní, jak si možná někteří z vás myslí, ale týdenní. Teprve v tomto časovém úseku budete schopni vnímat své šesté smysly a zamýšlet se nad nejrůznějšími otázkami života.

Terapie tmou je provozována tak, že k dispozici budete plně zařízené působiště, kde nebude chybět sociální zařízení a bude vám poskytnut i přísun pravidelné stravy. Pobyt ve tmě je obvykle spjat i s dalšími možnosti využití volného času.

  • Prostor pro relaxaci a pohybové aktivity v podobě meditací nebo jógy
  • Bezpečné absolvování Kneippových procedur

Tak může vypadat terapie tmou, jíž mohou dokonce absolvovat dva lidé naráz, avšak v oddělených místnostech, aby došlo k plnohodnotnému naplnění účelu tohoto procesu.

Terapie tmou v pyramidě

Aby toho nebylo málo, je třeba zmínit, že pobyt ve tmě by měl být realizován v objektu ve tvaru pyramidy. Právě takový tvar totiž podněcuje potřebné vibrace a přináší tížené léčebné účinky. Jestliže o těchto slovech pochybujete, pak není nic jednoduššího, než se na takovou jednotýdenní terapii ve tmě objednat a okusit na vlastní kůži působení dlouhodobé tmy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top