Volný čas

Čištění šperků je díky ultrazvukovým čističkám mnohem jednodušší

pixabay.com


Péče o kvalitní šperky byla vždycky velice důležitá. Drahé kovy jsou sice nádherné, ale mají spoustu slabin od svojí křehkosti až po mnohé chemické reakce. Postupem času jsou tak běžné věci, jako může být černání stříbra nebo bílé povlaky na zlatě.

Ideální možností jak se těmto známkám opotřebení vyhnout u vašich šperků, je jejich pravidelné čištění. To můžete udělat sami, nebo svěřit svoje šperky do profesionálních rukou. Ultrazvukové čističky jsou moderní metodou, která napomáhá profesionálům k dokonalému čištění a co lépe, doma je můžete mít také vy.

Široce dostupné ultrazvukové čističky

Dostupnost ultrazvukových čističek je mnohem vyšší, než tomu bylo kdykoliv dřív. Profesionální společnosti je totiž distribuují v mnoha variantách. Jednou z největších výhod ultrazvukové čističky, je právě velký cenový rozsah, ve kterém se dají pořídit.

Cena ultrazvukové čističky se pochopitelně odvíjí především od její velikosti. Čím větší je čistička, tím musí být zákonitě i výkonnější a její výroba i provoz tak stojí větší finance. Zatím co průmyslové giganty koupíte v řádu desítek tisíc korun, tak základní čističky můžete domů pořídit už jen za pár tisíc.

Proč jsou čističky ideální pro čištění šperků?

Samotné čištění probíhá pouze za pomoci ultrazvuku. V čističce tak nenajdete žádné kartáče ani mechanismy, které by používaly k čištění předmětů kontaktní metody. Díky tomu se nemusíte bát toho, že by na špercích byly odřeniny a další známky mechanického čištění.

Šperky se noří do specializovaných čistících emulzí. Ty jsou určeny pro konkrétní druhy kovů a díky tomu mohou chemicky ochránit předmět před jakýmkoliv poleptáním. S emulzemi je spojená i další výhoda čističek. A to fakt, že tekutá emulze zateče i do nedostupných míst pro ruční čištění.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top