Volný čas

Pořízení nádrží na dešťovou vodu může být i výhodné, díky dotačnímu programu Dešťovka!

pexels.com

Určitě moc dobře znáte tu nepříjemnou situaci. Máte dům, zahrádku nebo pozemek a v posledních letech se k začátku prázdnin díváte do prázdné studny, nebo na zbytky vody v barelech. Voda dochází a to ty nejteplejší měsíce mají teprve přijít.

Jakmile se ale ukáže déšť, tak to většinou není celodenní vytrvalé zalévání, ale likvidující bouřka. O vodu je tak dlouhodobě poměrně velký nedostatek. Cítí to nejen zahrádkáři, ale kupříkladu i celá řada sportovních klubů s venkovními sportovišti jako kurty nebo fotbalová hřiště, která potřebují pravidelné zalévání. Nádrže na dešťovou vodu ale mohou tyto problémy jednoduše vyřešit!

Co to jsou nádrže na dešťovou vodu?

Nádrže na dešťovou vodu jsou specializované zařízení, které se uchovává pod zemí. Jsou tvořeny kvalitním plastem, polyethylenem, který vyniká svojí ohromnou chemickou odolností. Mimo toho jsou při vyrábění nádrží používány technologie, které na nich nezanechávají žádné sváry.

Nádrž jako taková je tedy opravdu pevná a dokáže vydržet minimálně celé desítky let služby v zemi, aniž by byla potřeba jakoukoliv komponentu nádrže či celého systému odkrývat a měnit. Jedinou nevýhodou ale může být vysoká pořizovací cena.

Dotace na dešťovou vodu vám pomohou s pořízením

Ta ale má svoje řešení, které se jmenuje dotace Dešťovka. Jedná se o dotaci, kterou vypisuje ministerstvo pro místní rozvoj. Tato dotace na dešťovou vodu slouží k tomu, aby mohla většina lidí využít instalace nádrže za doslova pouhý zlomek celé ceny.

Dotace na dešťovou vodu můžete podat samostatně, nebo si můžete nechat poradit od svého dodavatele. Většina dodavatelů totiž pomáhá s podáním dotace už jen proto, že je součástí celého návrhu i potřeba technické dokumentace. Ta bývá častým kamenem úrazu a proto je ideální zanechat dokumentaci v rukou profesionálů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top