Volný čas

Čištění šperků ultrazvukem

zdroj: pixabay.com

Šperky jsou ozdobami každé správné slečny anebo dámy a stejně jako jejich nositelky potřebují i náležitou péči. Veškeré šperky totiž bez ohledu na kvalitu časem začnou scházet. Může za to především působení slunečního záření a soli či kyselého prostředí, které pot tvoří na povrchu naší kůže. Jednou z nejnovějších a nejdokonalejších metod čištění jsou ultrazvukové čističky.

Princip ultrazvukové čističky

Ultrazvukové čističky se stávají již naprosto běžným vybavením specializovaných šperkařství a není tak potřeba samostatnou čističku kupovat. Pokud o ni ale i tak přemýšlíte, tak více informací najdete na následujících řádcích.

Fungování čističky je velice jednoduché. Každá čistička je vybavena různě velkým rezervoárem z nerezové oceli, do kterého se vlévá čistící emulze. Veškeré čistící emulze bývají k dostání v prodejnách, které prodávají ultrazvukové čističky i jejich příslušenství. Emulze se vždy rozlišují podle typu čištěného materiálu a jsou navrženy tak, aby měli maximální efekt s minimálním rizikem poškození. Po vložení čištěného objektu do emulze pak stačí nastavit a zapnout čističku podle návodu a více už není potřeba cokoliv řešit. Čistička totiž veškerou práci odvede naprosto sama, aniž byste museli kontrolovat její průběh.

Koupě čističky nemusí být bankrot

Čističky můžete najít v desítkách verzí podle budoucího využití. Nejdražší ultrazvukové čističky stojí několik set tisíc korun, ale jsou určeny pro průmyslové využití ve velkém měřítku a podle toho mají také rozměry. Běžné šperkařské čističky pak najdeme v řádech desítek tisíc a samostatné čističky pro domácí a hobby užití pak najdete za tisícové položky. Na první pohled se mohou zdát velice drahé emulze, které stojí také v řádech stovek a tisíců. Jejich užití ale stačí v malém množství a dávka emulze vystačí na efektivní čištění spousty objektů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top