Domov

Co dělat s neplatiči nájemného

pixabay.com

Pokud jste někdy podnikali v oblasti realit, tak určitě moc dobře znáte ty nepříjemné momenty, kdy se potkáváte s permanentními výmluvami a nezaplaceným nájemným. V lepším případě to jen končí spálenými nervy, a nakonec poklidným vystěhováním nájemníka. V opačném případě se pak můžeme bavit o statisícových škodách a soudních procesech. Víte, jak se před nimi kvalitně ochránit?

Správa bytů, domů a dalších nemovitostí

Jedná se o službu, kterou poskytují některé realitní kanceláře. Velice zkráceně a jednoduše jde o to, že mezi sebou uzavře majitel s realitní kanceláří plnou moc a smlouvu o zastoupení. Na jejím základě má pak realitní kancelář přesně dané pravomoci, kdy může jednat a nakládat s nemovitostí za jejího majitele. Správa bytů a podobných nemovitostí má pak hlavní výhodu v tom, že oprávněními a poplatky realitní kancelář přebírá i vaše rizika. V případě poškození majetku, či neplacení nájemného pak máte vy svoje peníze zcela garantované. Naopak realitní kancelář musí řešit problém na vlastní pěst.

Dostatečné kauce a prověřování klientů

Snad nejjednodušší možná prevence je správně stanovená cena kauce. Kauce se skládá při podepisování nájemní smlouvy a jedná o vratné peníze, které v případě poškození bytu zaviněním nájemníka může majitel využít na jeho opravu. Pokud k ničemu takovému nedojde, tak se peníze naopak vrací zpátky do rukou skladatele. Běžná výše kaucí se pohybuje okolo dvou až tří nájmů, kauce jako taková je proto individuálně určovaná podle lokality bydlení. Další možností, jak se bránit je pak prověřování klientů. Pro někoho to může být nepříjemné, ale není nijak trestné či nepřiměřené projet například veřejné registry dlužníků a mít tak jistotu, že neubytujete člověka, který vám lže o své životní situaci a nebude už předem schopen dodržovat závazky. Většina těchto registrů je sice zpoplatněná, ale částka v řádu stokoruny určitě nahradí nepříjemnosti a problémy mnohonásobně.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top