Nezařazené

Co víme o elektronické cigaretě?

elektronická cigareta
pixabay.com

Elektronická cigareta – zařízení, které bylo vyrobeno a následně i patentováno v roce 2006 a to konkrétně v Číně. Typické je tím, že vytváří páru, která je podobná kouři z cigaret. Tato pára vzniká tím, že dochází k zahřátí náplně, což pak kuřák elektronické cigarety vdechuje. Na rozdíl od klasické cigarety však nedochází ke spalování, nýbrž k odpařování dané náplně.

Něco málo z historie

Česká republika byla pak následně pátou zemí na světě, kde se elektronické cigarety objevily na trhu. V roce 2009 byl u nás schválen zákon, ve kterém je již elektronická cigareta plně definována a byly stanoveny podmínky pro její používání a prodej.

Předchůdcem elektronické cigarety byl takzvaný vaporizér, který fungoval na podobném principu a jeho cílem bylo inhalovat pomocí zahřívání bylinné, léčivé látky. Vaporizér si nechal patentovat Joseph Robinson. Následně pak Helbert Gilbert přišel s inovací a vytvořil netabákovou cigaretu, která byla bez kouře, a tím se ještě více přiblížil podobě dnešní elektronické cigarety.

Jaký je rozdíl mezi elektronickou a klasickou cigaretou?

Elektronická cigareta je označována za prostředek, díky kterému mohou kuřáci zdravěji kouřit. Z elektronické cigarety, na rozdíl od klasické, vychází pouze pára – respektive aerosol. Díky tomu, že v elektronické cigaretě nedochází k zapálení, neobsahuje škodlivé látky, které vnikají hořením. Celkově elektronická cigareta zajišťuje zdravější prostředí pro lidi ve svém okolí.elektronická cigareta

Z čeho se elektronická cigareta skládá?

Elektronické cigarety mají tři hlavní části, kterými je elektrická baterie, atomizér a patrona, která slouží pro nalití náplně.

Náplně do elektronických cigaret

Na trhu je obrovská nabídka náplní od různých výrobců, kteří se předhánějí variacemi příchutí od ovocných po různé atypické. Nejen, že si můžeme vybrat z obrovské nabídky různých příchutí, ale také máme možnost si zvolit obsah nikotinu, který bude náplň mít a tak i s přehledem regulovat svou závislost na nikotinu a cigaretách.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top