Móda a trendy

Dioptrické brýle: Nepodceňujte jejich výběr

dioptrické brýle
pixabay.com

Trápí vás horší zrak a dioptrické brýle představují vašeho každodenního společníka?   Využijte toho! Dioptrické brýle se staly stylovým módním doplňkem, který doladí váš outfit. Nejedna celebrita nosí brýle i bez dioptrií právě díky jejich módním přednostem. Jejich výběr se však nevyplácí podceňovat. Aby fungovaly tak jak měly a zároveň vám padly, musíte jednoduše zvolit ty správné. Ale jak na to?

Vhodná velikost je základ

Pokud už máte brýle nějaký ten pátek, volba velikost pro vás nebude tak obtížná. Nové brýle by rozhodně neměly být širší, než jsou vaše lícní kosti. Když si brýle nasadíte, tak by vaše oči měly být uprostřed. Ideální výška brýlí je v úrovni obočí nebo pár milimetrů pod ním, ale rozhodně ne nad ním. Zároveň se spodní části brýlí nemají dotýkat obličeje.

Obruby brýlí

Na trhu se setkáváme s velkou nabídkou dioptrických brýlí a samo sebou s tím souvisí i celá řada materiálů, ze kterých jsou vyráběny. Mezi ty základní patří kov, ocel, titan a plast. Samozřejmostí je i několik typů obruby od celorámu, polorámu nebo bez obruby.

Nezapomeňte na vhodnou barvu

Na závěr je důležitá i samotná barva brýlí, která by měla obličej zvýraznit. Zároveň však musí být vhodně zvolena k oblečení, které nosíme. Vzhledem k tomu, že brýle nosíme každý den, měly by mít neutrální barvy, které se budou hodit ke každému oblečení a každé příležitosti. Velmi oblíbené jsou odstíny černé, šedé, béžové, ale i bílá barva. Ačkoliv patří k velmi moderním i výrazné barvy brýlí, pokud je budete nosit každý den a nemáte na výměnu i jiné, nedoporučujeme se přiklánět k takovým odstínům.

Pro každý typ obličeje jiné brýle

Ke každému typu obličeje se hodí jiný model brýlí. K oválnému obličeji se hodí hranaté brýle, které dodají obličeji tvrdost. K velmi oblíbeným však patří i měkké, které ho naopak zjemňují. Trojúhelníkovému a čtvercovému typu obličeje sluší oválné tvary.  U kulatého obličeje se dbá na jeho protažení, takže nejžádanějším patří oválné obruby. Nejdůležitější je, aby se vám brýle líbily, a aby celkově seděly vašemu obličeji a cítili jste se s nimi dobře.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top