Krása

Jak se zbavit kruhů pod očima

pixabay.cz

Všechny to známe. Podíváte se do zrcadla a vidíte, jak se na vás dívá unavená žena. Jak jen vymazat ty tmavé kruhy pod očima? Důležité je zjistit příčinu jejich vzniku.

Příčiny vzniku kruhů pod očima.

Největším viníkem vzniku kruhů pod očima je genetika. Dalším faktorem je věk. V průběhu času kůže ztrácí kolagen. Můžeme si pro zjištění příčiny vzniku kruhů pod očima udělat jednoduchý test. Jemně protáhněte kůži pod očima. Pokud tato oblast ztmavne, je příčinou pravděpodobně genetika či stárnutí. Pokud se barva nemění, může za to nejspíš UV záření nebo sezónní alergie. Tyto faktory nejsou v naší moci ovlivnit, je však několik dalších důvodů vzniku kruhů pod očima a tím jsou naše zlozvyky.

Nedostatek spánku. Pokud opakovaně spíte méně než 8 hodin či jsou dokonce probdělé noci u vás na denním pořádku, nemůžete se divit, že rána trávíte korekcí kruhů pod očima.

Kouření a pobyt v zakouřených prostorech. Také popíjení alkoholu patří mezi zlozvyky, které mají vliv na vznik kruhů pod očima.

Nedostatečný pitný režim. Jeho úpravou často kruhy pod očima zmizí samy.

Strava. Pokud se chcete zbavit kruhů pod očima, jezte stravu bohatou na vitamíny, tedy dostatek ovoce a zeleniny. Soli se pak naopak raději vyhýbejte.

Jak se kruhů pod očima zbavit.

V první řadě se musíme zbavit zlozvyků, které ke vzniku kruhů pod očima přispívají.

Pokud se vám kruhy pod očima tvoří v důsledku vaskulárních problémů, spěte na vysokých polštářích, abyste zamezili tvorbu krve pod očima. Ráno aplikujte studený obklad. Můžete také použít oční krém s kofeinem, který pomáhá snižovat množství plazmy. Oční krémy se zeleným čajem pomáhají posílit kapilární stěny.

V případě kruhů vyvolaných alergiemi zvažte užívání antihistaminik dříve, než alergie začnou.

Pokud je problémem tenká kůže, použijte krém s kolagenem. Vitamin C podporuje také jeho produkci a může pomoci vylepšit tón pleti. Stále mějte při sobě opalovací krém.

 

První pomoc pro rychlé zamaskování kruhů pod očima.

Pro okamžité zamaskování tmavých kruhů pod očima aplikujte oční krém a nechte jej několik minut působit. Pak použijte krémový korektor, který odpovídá vašemu tónu pleti.

 

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top