Domov

Domácí spotřebiče, které mohou pomoci s úklidem

pixabay.com

Držet v domácnosti pořádek je jednou ze základních věcí spokojené a zdravé rodiny. A v některých místech, jakým mohou být například kuchyně je to navíc doslova povinnost. Pojďme se teď tedy podívat na speciální domácí spotřebiče, které mohou být buď naprostou povinností. Nebo příjemným vylepšením domácího úklidu.

Vysavače, parní čističe a péče o látky

Jednou z nejčastějších úklidových záležitostí je především vysávání a péče o látky. Lidé si totiž poměrně mylně představují, že kvalitním a pečlivým vysáváním udržují svůj domov dokonalé čistotě. Jenže poměrně odlišná verze je v tomhle případě pravdou. Pro některé bakterie a mikroby je samotná průvan z vysavače lehkou překážkou a dokáží se udržet především uvnitř látek a polstrování, jak jen je potřeba. Je proto použít kvalitnější způsob čištění a tím mohou být například parní čističe. Ty za podobného principu jako vysavače působí navíc horkou párou na takové úrovni, která by běžné roztoče a mikroby s oblibou schovávaných především v dekách a polštářích, měla bez potíží vystrnadit.

Lepší úklid kuchyně díky vakuovým spotřebičům

V tomhle ohledu se bavíme o poměrně dost moderní technologii, která se používá v běžných domácnostech jen krátce. V profesionálních provozovnách a restauracích se vakuování dnes používá například k uchovávání masa rozdělaného na porce, ale ani zde se nejedná o naprostý standard. Vakuové přístroje fungují naprosto jednoduše. Na první pohled připomíná běžný přístroj na laminování dokumentů, ale je u něj zároveň tlaková hubice. Dokupují se specializované sáčky na vakuování. Následně stačí do sáčků pouze vložit konkrétní potravinu a poté pomocí přístroje uzavřít sáček a odsát vzduch. Ohromnou výhodou celého tohoto systému je fakt, že prodlužuje životnost potravin. V chladu musí být uchovávány tak i tak, ale nepřítomnost kyslíku ničí veškeré bakteriální kolonie.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top