Domov

Dostala se vám do rukou nemovitost a nevíte co s ní? Možností je spousta!

pixabay.com

Není to každodenním případem, ale stává se, že se dostane v rámci dědictví či různých jiných podobných příležitostí do rukou majitele nemovitost, pro kterou nemá úplně využití. Jednou možností je nemovitost ponechat ve vlastnictví a nějak ji provozovat.

Tou druhou možností je zase její prodej, což je sám o sobě celý strom možností, které se dál rozvětvují podle výhod, které dokáží nabídnout. Ve všech ohledech rozhodně pojďme kouknout na ty nejpopulárnější způsoby, jak s takovou nemovitostí naložit.

Pronájem nemovitosti jako dlouhodobý příjem

Jedná se o dlouhodobý a svým způsobem se dá říct že i pasivní příjem. Pronájmy nemovitostí od bytů, přes sklady až po kanceláře, je na realitním trhu velice hojně vyhledávaná služba. Rozhodně tak nebudete spadat do sorty nabídek, které nejsou zajímavé. Jenže je tady celá řada rizik, které jsou s nimi spojeny. Většinu z nich může ale vyřešit například správa nemovitostí od realitních kanceláří, nebo popřípadě kvalitní pojištění.

Přímý výkup nemovitosti

Na trhu se najdou i takové firmy, které se starají o přímý výkup nemovitosti. Výhodou je, že tyto společnosti mohou být kolikrát tím nejzásadnějším činitelem i při řešení různých finančních, právních či rodinných sporů. Mohou například vykupovat nemovitosti v dražbě, exekuci nebo se dokonce starají také o výkup podílů nemovitosti. U takových firem se můžete spolehnout především na opravdu velkou rychlost a zároveň spolehlivost.

Prodej přes realitní kancelář

Prodej přes realitní kancelář je poměrně dost jednoduchou a pohodlnou záležitostí. S tím je pochopitelně spojeno, že platíte automaticky provizi realitní kanceláři a samotnému makléřovi, ale je to za cenu pohodlí a zprostředkování kompletní transakce. Občas se ale hledání kupce i samotná koupě může nepříjemně protáhnout, načež ne vždy můžete mít vy či kancelář nástroje.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top