Domov

Dostupnost bytů v Praze možná čeká příjemnější budoucnost

Unsplash.com

Dlouhodobě Praha musí řešit jeden z problémů, které mohou bránit především mladším generacím v pokojném přechodu ze zbytku republiky do víru hlavního města. Tím problémem je dostupnost bydlení za rozumné peníze, které pro nově příchozího nebudou problémem.

Už jenom samotný přechod do Prahy totiž může být v některých ohledech cenový šok. A právě ubytování je jednou z věcí, kde je ten šok doslova enormní. Dnes se ale situace může postupně lepšit, protože realitní trh čekají změny, které za poslední roky nebyly běžné.

Stabilizace cen nemovitostí

Pochopitelně celou prospekci realitního trhu vždycky určuje to, jak moc jsou stabilní ceny nemovitostí. V tomto ohledu je především potřeba zmínit ten fakt, že se v posledních letech neustále ceny zvyšovaly. S tím, že nemovitosti získávali na ceně pochopitelně vydělávalo velké množství lidí, kteří je již vlastnili. Ale na druhé straně rovnice byla také nemalá skupina těch, kteří by rádi nemovitosti zakoupili, ale cenové okolnosti zkrátka byly jaksi proti.

Jenže realitní trh narazil na pomyslný strop, který je určený současným stavem ekonomiky a dalšími faktory ovlivňujícími nemovitosti. To pochopitelně bude mít pozitivní dopad i na nájmy.

Očekávané zvýšení prodejů i dostupnosti

Jednou z nejlepších komodit jsou činžovní domy Praha. Činžovní domy jsou pro podnikatele možností, jak získat dlouhodobě stabilní, a přitom vysoký zisk, který dokáže v rozumném horizontu let zcela zaplatit náklady na zakoupení nemovitosti. A právě v ohledu pořizování a koupě takových nemovitostí se očekává poměrně dost velký boom v následujících měsících. Dlouho tady totiž nebyla situace, kdy by se cena nemovitostí při nejlepším „jenom“ stabilizovala, takže je to možnost pro investory k tomu, aby konečně došlo k vyrovnání sil na trhu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top