Domov

Nemovitosti, u kterých je každoročně stále menší dostupnost v Praze a jejím okolí

unsplash.com

Praha je městem, které se potýká s řadou nepříjemností, které jsou trošku ironicky způsobeny naopak největšími výhodami, které vám může nabídnout. Mezi ty největší nepříjemnosti přitom patří fakt, že se k některým nemovitostem nedá téměř dostat.

Důvodem je, že na Prahu stále rostou požadavky na ubytovací kapacity, kanceláře, skladovací prostory a mnohé další, zatím co se přitom dostatečně nezvyšuje množství dostupných kapacit v rámci hlavního města. Pro některé nemovitosti se tak stává situace nepříjemnou spirálou.

Nedostatek dostupného ubytování

Problémem je hlavně to, když přicházíte poprvé do Prahy a nemáte přitom dostatek financí na to, abyste mohli rovnou financovat ubytování v běžných cenách někde poblíž lehce okrajových částí. V rámci této situace jsou východiskem činžovní domy Praha, kde ale rozhodně máme problém s něčím úplně jiným.

Tím je fakt, že jsou nové činžovní domy jen málo stavěné, a pokud ano, tak jsou schválně cíleny jako domy pro využití v rámci prodejů jednotlivých bytů. Přitom je v Praze dost starších nemovitostí, které nejsou stoprocentně využity, a mohou být právě zdrojem finančně dostupných bytů.

Velký nátlak na skladovací prostory

Praha a její těsné okolí se také potýká s tím, že je tady opravdu velký přetlak o větší skladovací prostory. Ze všech stran si můžeme všímat toho, že na periferiích hlavního města rostou nové vozové parky a k nim přiřazené skladovací haly.

Většina z nich je ale už v moment, kdy se rozhoduje o stavbě, zabrána konkrétními společnostmi. Pro menší firmy tak pomalu vznikají problémy s nedostatkem skladovacích prostor. Nutné je ale dodat, že toho šikovně umí využívat města na periférii jako třeba Kladno nebo Beroun, kde naopak takové prostory získáme mnohem jednodušeji.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top