Zdravi a sport

Elektronické cigarety jako zdravější forma kouření

elektronické cigarety
pixabay.com

Mnoho kuřáků chce se svým zlozvykem skončit, ale je to poměrně těžký boj. Kouření je závislost a není snadné s ní skoncovat. Existuje mnoho prostředků a přípravků, které v tomto boji pomáhají. Jsou jimi nikotinové žvýkačky, náplasti a nemálo kuřáků se rozhodne vyzkoušet i terapii. Jakousi nenásilnou a pozvolnou formu v odnaučování kouření představují elektronické cigarety.

Co je elektronická cigareta

Elektronické cigarety jsou zařízení, která z aerosolu vytváří páru podobnou kouři. Pára je vytvářena zahřátím aerosolu a ten je kuřákem následně vdechován. V elektronické cigaretě nedochází ke klasickému spalování, ale tekutá náplň se odpařuje. Tato cigareta téměř věrně napodobuje klasickou cigaretu, ovšem množství škodlivých látek obsažených v aerosolu je 9-450x nižší, než v klasické cigaretě.

Výhody elektronické cigarety

Základní výhodou e-cigarety je, že nepoškozuje zdraví v tak velké míře, jako klasické cigarety. Kouřením této náhražkové cigarety kuřáci neobtěžují své okolí nežádoucím kouřem a nevystavují tak nebezpečí tzv. pasivní kuřáky okolo sebe. Další z výhod bude také úspora peněz, protože jedno naplnění této cigarety vydá zhruba jako jedna krabička klasických cigaret. Náplně do e-cigaret je možné pořídit v různých příchutích nebo lépe řečeno arómatech. Mimo zdravotních výhod nelze pominout ani fakt, že elektronická cigareta vypadá mnohem lépe a do jisté míry se může stát i stylovým doplňkem.

Pomůže se závislostí

Elektronická cigareta je pro kuřáky výborným pomocníkem v boji s odvykáním od kouření. U kuřáků se v drtivé většině případů vyvine fyzická i psychická závislost a zbavovat se obou zároveň je velmi těžké. Fyzická závislost se při odvykání projevuje abstinenčními příznaky při absenci nikotinu a pomáhají ji zvládat běžné odvykační prostředky jako nikotinové náplasti a žvýkačky. Oproti tomu psychická závislost spočívá v potřebě držet cigaretu v ruce a ruce tak zaměstnat, s čímž zmiňované prostředky nijak nepomohou. Proto je e-cigareta lepší variantou při odvykání, protože pomáhá eliminovat oba druhy závislostí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top