Domov

Fakta o spánku

Již staří Řekové řešili spánek a vykládali si ho tak, že na zem sestupoval každý večer bůh Hypnos a obdarovával obyčejné smrtelníky spánkem, který je zbavil všech trápení a osvěžil je, aby byli schopni další den zase pracovat.

Proto se jedním z hlavních problémů stává nespavost.

Mnoho lidí se domnívá, že pokud se v noci několikrát probudíme, tak trpíme nespavostí , ale je to pouhý mýtus. Je úplně přirozené, že se lidé v noci na okamžik až pětkrát vzbudí. Pokud nemáte problém s tím, pak okamžitě zase usnout, tak je to v pořádku.

Dalším mýtem je, že člověk musí spát 8 hodin, aby se dobře vyspal. Délka spánku se během celého života lidí mění. Dospělým jedincům stačí 7 hodin spánku, následně pak seniorům ještě mnohem méně. Každý člověk má zcela individuální potřebu spánku, někomu stačí 4 hodiny, někomu je i 8 hodin málo.

Někteří rodičové se domnívají, že pokud jejich dítě nespí dobře, tak to mohou řešit malými dávkami hypnotik. To je ale mylná představa. Hytnotika by se neměla používat samovolně pro léčbu dětské nespavosti.

Podle různých statistik si mnoho lidí myslí, že mnoho spánku je spojeno s obezitou. Avšak je tomu spíše naopak, protože tloustnutí je spojeno spíše s nedostatkem spánku a je to často spojeno s regulací hormonů v těle.

A spaní do zásoby? Další mýtus! Pokud přepokládáte, že když jeden den budete spát opravdu hodně a tím vzniklá energie se vám nastřádá na dny, kdy tu možnost dlouhého spánku mít nebudete. Předpokládáte špatně. Je tomu naopak. Pokud spíte opravdu hodně, dochází spíše k tomu, že pociťujete ještě větší únavu, ospalost a otupělost.

Jak tedy docílit a pomoci kvalitnímu spánku? Základem je kvalitní postel a matrace, která vám přesně bude vyhovovat. A ačkoliv se to zdá jako drahá investice, i matrace za hubičku se dají sehnat. Ve Světě spaní na vás čeká velká škála různých druhů matraci, stačí si jen vybrat.

brigita_1

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top