Zdravi a sport

Gurmár je skvělou volbou pro zdravý životní styl

Gurmár, neboli gymnéma lesní (Gymnema sylvestre), představuje rostlinu, která má řadu blahodárných účinků na lidský organismus. Ne nadarmo tato plazivá dřevnatá rostlina původem z Indie nachází uplatnění v indické lidové medicíně již více než 2 000 let. Své uplatnění nachází zejména v oblasti regulace hladiny krevního cukru a podpory hubnutí.

Regulace cukru s gurmarem

Listy gurmáru obsahují významnou složku, kterou je kyselinu gymnemová. Tato látka hraje klíčovou roli v regulaci hladiny cukru v krvi. Pro diabetiky I. a II. typu je tak gurmár cenným přírodním antidiabetikem. Kyselina gymnemová totiž stimuluje buňky slinivky, zvyšuje vylučování inzulínu a významně přispívá k efektivnějšímu využití glukózy. Výzkumy dále potvrzují, že tato látka zabraňuje rychlému uvolňování cukru do krevního řečiště. Gurmár má tak velice pozitivní vliv na regulaci cukru v krvi.

Cesta k vítězství nad sladkým pokušením

Gurmár však nemá pouze výrazný vliv na regulaci cukru v krvi, ale dokáže i efektivně potlačit chuť na sladké. Tato unikátní vlastnost vychází z historie, kdy starověcí Indové žvýkali listy gurmáru, což jim na několik hodin omezovalo vnímání sladkých a hořkých chutí. Díky této vlastnosti tak přispívá k omezení chuti na sladké. S ohledem na tuto vlastnost má užívání gurmáru vliv i na hubnutí. Chcete-li podpořit svůj zdravý životní styl, pak je tato bylina vhodnou volbou.

Další benefity gurmáru

Gurmár nenabízí jen účinnou regulaci cukru a potlačení chuti na sladké. Tato rostlina má rovněž pozitivní dopady na udržení normální hladiny cholesterolu, podporuje trávicí systém a pomáhá v boji proti žaludečním obtížím, včetně zácpy. Gurmár se taktéž těší vysokému ocenění jako antioxidant, jelikož přispívá k redukci volných radikálů a tím podporuje pomalejší stárnutí a celkové zlepšení zdraví.

Pro ty, kdo chtějí začlenit gurmár do svého života, existuje praktická forma doplňku stravy ve formě kapslí s názvem GlukoVital na hubnutí, který je k dostání v e-shopu společnosti Herbavis.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top