Zdravi a sport

Kotvičník zemní je rostlina s mnoha léčivými vlastnostmi

Kotvičník zemní, známý také jako tribulus terrestris, je jednou z rostlin nabízející mnoho léčivých vlastností, díky čemuž nalézá široké využití v oblasti alternativní medicíny. Jeho užívání totiž přináší mnoho výhod pro lidské tělo. Díky obsahu saponinů je navíc velice oblíbený u sportovců, jelikož jim přináší řadu výhod.

Podpora růstu a zdraví u sportovců a aktivních jedinců

Mezi sportovci je kotvičník zemní velmi populární pro svou schopnost podporovat růst a regeneraci svalů a zároveň zvyšovat hladinu testosteronu. Pochází z jihovýchodní Evropy a často se přidává do sportovních doplňků stravy. Jeho pozitivní účinky nejsou omezeny pouze na sportovce, jelikož díky vlivu na hormony také pomáhá při snižování hmotnosti, což je důležité pro ty, kteří chtějí dosáhnout lepší tělesné kondice.

Pozitivní účinky na hormonální rovnováhu

Kotvičník zemní ovlivňuje nejen sportovní výkony, ale také má vliv na lepší sexuální výkonost mužů. Jeho účinky na produkci testosteronu u mužů jsou spojeny se zlepšením erekce a sexuálním apetitem. Ne nadarmo se přezdívá kotvičníku zemnímu přezdívá přírodní viagra. U žen zase příznivě ovlivňuje hladiny estrogenu, což má pozitivní vliv na ovulaci a pravidelnost menstruace.

Další zdravotní benefity

Kromě zmiňovaných účinků přispívá kotvičník zemní také k regulaci hladiny cholesterolu, podpoře imunitního systému a snižování krevního tlaku. Tribulus terrestris má tak široké uplatnění a mnoho pozitivních účinků, které mohou přinést výhody nejen sportovcům, ale i lidem, kteří se starají o své tělo a zdraví.

Pokud vás jeho benefity zaujaly, pak ho můžete užívat ve formě tinktury, kterou lze jednoduše přidat do nápojů. Kvalitní tribulus terrestris tinktura za dobrou cenu je k dostání například na e-shopu Herbavis.cz.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top