Domov

Jak funguje infračervené topení a proč byste si jej měli pořídit?

www.pixabay.com

Stoupající ceny energií v posledních letech přivádějí řadu lidí na myšlenku, jak při vytápění co nejvíce ušetřit. Využít k tomu můžete systémů, které fungují na alternativních principech oproti konvenčnímu vytápění, a tak jsou schopny zajistit nejen vyšší úsporu energie, ale také vyšší komfort v domácnosti. Rostoucí zájem tak je patrný třeba také u infračerveného topení. Pojďme se podívat na to, proč může být vhodnou volbou právě pro vás.

Na jakém principu infračervené vytápění funguje?

Celou podstatou tohoto typu vytápění je schopnost produkovat sálavé teplo. Topné médium zkrátka neohřívá vzduch, ale ohřívá objekty v místnosti. To mohou být jak zdi, tak nábytek či samozřejmě lidé. To je základní princip jak fungují infrazářiče. Od objektů v místnosti je teprve ohříván okolní vzduch. Z toho důvodu vzniká tepelná pohoda v místnosti mnohem dříve než u klasického vytápění, kde dochází právě nejprve k ohřívání vzduchu.

Co získám pořízením infrazářiče

Z toho, co jsme si dosud uvedli, je zřejmé, že jelikož způsob vytápění pomocí infračerveného záření neohřívá vzduch, jsou tyto systémy mnohem efektivnější. Existuje několik základních bodů, ze kterých je patrné, proč byste si měli infratopení pořídit. Jedná se zejména o tyto skutečnosti: 

  • Vyšší komfort v místnosti
  • Úspora energie
  • Teplo neuniká skrze okna
  • Přirozené teplo
  • Schopnost vysoušet zdivo

Již jsme hovořili o tom, že toto vytápění je schopno dodat okamžité teplo. To má samozřejmě významný vliv na komfort bydlení. Kromě toho také je teplo v místnosti rozloženo rovnoměrně, což je mnohem příjemnější. Infračervené topení je díky svému principu také mnohem úspornější, což je podpořeno také skutečností, že teplo tolik neuniká okny, protože není primárně ohříván vzduch.

Velkou výhodou tohoto způsobu vytápění je rovněž to, že sálavé teplo je vlastně člověku nejpřirozenější teplo. Infrazářiče jsou také ideálním způsobem vytápění třeba pro alergiky, protože nevíří prach. Zároveň vysušují zdi a zabraňují tak tvorbě plísní.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top